García Pimienta: Riqui Puig i Juan Miranda to nadal zawodnicy Barçy B, są inteligentni i zdają sobie z tego sprawę

Ela Rudnicka

9 sierpnia 2018, 19:45

Sport

9 komentarzy
  • Zawodnicy Barçy B do 14 sierpnia przebywają na zgrupowaniu w Navacie, gdzie przygotowują się do nadchodzącego sezonu
  • Cele drużyny to powrót do Segunda División A oraz szkolenie piłkarzy, którzy w przyszłości mają mieć szansę na występ w pierwszej drużynie
  • Francisco García Pimienta zapewnia, że mimo świetnych występów podczas amerykańskiego tournée Riqui Puig oraz Juan Miranda są w dalszym ciągu zawodnikami Barcelony B

- Zawsze wierzyłem w zawodników stąd – zapewnia trener Barcelony B Francisco Javier García Pimienta. Hiszpan podkreśla również, że "cieszą go wyzwania, obecny skład jego drużyny, jak i możliwośc pracy z zawodnikami, z których niektórzy być może znajdą kiedyś miejsce w pierwszej drużynie Barcelony".

Dużo ostatnio mówiło się o Riquim Puigu oraz Juanie Mirandzie. Pimienta zaznacza, że "cieszą go ich sukcesy, niedługo rozegrają swoje pierwsze oficjalne mecze... Celem numer jeden jest szkolenie przyszłych zawodników pierwszej drużyny, to sprawia, że ciężko pracujemy, żeby piłkarze stanęli na wysokości zadania, kiedy dostaną szansę gry w pierwszym zespole. Puig i Miranda to inteligentni gracze i wiedzą, że to Barça B jest ich drużyną".

Jeśli chodzi o jedyny transfer jak do tej pory, Moussę Wague, trener dodaje: - chłopak w tym wieku, który grał już na mundialu, rozegrał trzy mecze, zdobył nawet bramkę... Interesowałem się nim, oglądałem nagrania z jego grą, gra na wysokim poziomie. U nas nie zabraknie mu konkurencji, będzie w stu procentach zawodnikiem Barcelony B, z takimi samymi możliwościami, jak pozostali piłkarze drużyny.

García Pimienta zdaje sobie sprawę, że Sergi Palencia, Marc Cucurella i José Manuel Arnaiz mogą opuścić drużynę, chociaż mimo wszystko przyznaje, że “to egoistyczne, ale wolałbym, żeby zostali, grają na bardzo wysokim poziomie. Sergi Palencia i Cucu są w klubie od dłuższego czasu, wiedzą, czym jest Barça, dzięki ich charakterowi oraz DNA zwycięzców są przykładem dla pozostałych zawodników. Arnaiz jest trochę starszy, jeśli zdecyduje się zostać, na pewno to wykorzystamy i wyciągniemy z niego, co najlepsze, a jeśli odejdzie, również będziemy się cieszyć jego szczęściem".  

Jeżeli ww. zawodnicy odejdą, do Barcelony B z pewnością dołączą nowi piłkarze, chociaż jak zapewnia hiszpański szkoleniowiec “nie będziemy pozyskiwać nowych graczy tylko po to, żeby byli w składzie, najbardziej dumny jestem z poziomu chłopaków znajdujących się w drużynie”. Pimienta chce pracować z grupą 24-25 piłkarzy, wśród których na pewno nie znajdą się Alasana Manneh oraz José Luis Trápaga. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ludzie co wy gadajcie. Jesli Miranda ma zastepowac Albe to nie moze grac w Barcelonie b, juz pomijajac to że musi siedzieć ktos na ławce w razie kontuzji Alby, to jak wyobrażacie sobie jego grę jesli nie będzie trenowal razem z 1 ekipą, wejdzie i nie bedzie mial pojęcia co ma grać.

Skoro Miranda jest zawodnikiem Barcy B to kto będzie zmiennikiem dla Alby?

Widzę go jako nowego trenera barcy

Oni sobie z tego zdają sprawę szkoda, że tu są ludzie w gorącej wodzie kąpani i wpychają na siłe ich do pierwszego zespoły.
Na wszystko przyjdzie czas . Pomału i systematycznie nie na hura..

Czyli zmiennikiem Alby ma się rozumieć że będzie Cucu jeśli nie odejdzie?