Brytyjskie media: Raiola chce namówić Manchester United na sprzedaż Paula Pogby Barcelonie

Ela Rudnicka

5 sierpnia 2018, 15:10

Mundo Deportivo

202 komentarze

Barcelona cały czas liczy na sprowadzenie Paula Pogby. Francuz ma być dla katalońskiego klubu, który myśli w nadchodzącym sezonie o wygraniu Ligi Mistrzów, transferowym priorytetem. Sytuacji nie zmienił podobno nawet niedawny głośny transfer Arturo Vidala.

Mirror, BBC i Daily Star informują, że agent Francuza Mino Raiola pojedzie w przyszłym tygodniu do Manchesteru, gdzie będzie prosił klub o sprzedaż Pogby Barcelonie za kwotę 100 milionów funtów brytyjskich, czyli ok. 112 milionów euro.

Okienko transferowe w Premier League zamyka się już 9 sierpnia, więc w kolejnych dniach można się spodziewać, że angielskie kluby przeprowadzą kilka transferów. Nie inaczej ma być w przypadku Manchesteru United. Mourinho nie jest podobno w najlepszym nastroju, ponieważ do klubu nie dołączyło wielu nowych zawodników, stąd nie wiadomo, czy wyrazi zgodę na odejście Pogby. Z drugiej strony należy pamiętać, że trener i piłkarz podobno nie dogadują się ze sobą najlepiej.

Jak podawało już Mundo Deportivo, 14 lipca br. Raiola spotkał się z członkami dyrekcji sportowej Dumy Katalonii, z którymi omawiał ew. transfer francuskiego zawodnika, który poważnie myśli o zmianie klubu. Katalończycy nie byli wtedy przekonani do pomysłu, zwłaszcza mając na uwadze cenę zawodnika. Teraz jednak sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Barcelona najprawdopodobniej pozbędzie się w najbliższym czasie kilku zawodników, co zapewni spory zastrzyk gotówki. Nie mówiąc już o 100 milionach euro, które Duma Katalonii miała przygotowane na wpłatę klauzuli Antoine’a Griezmanna.

Pozostają jeszcze wymagania Pogby i Raioli w kwestii warunków ewentualnego kontraktu. Francuz musiałby jednak z pewnością pójść na pewne ustępstwa, żeby spełnić marzenia o grze z uwielbianym przez niego Leo Messim.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie wiem dlaczego wy go tak hejtujecie - chłopak według mnie jest młodym przyszłościowym graczem, na MŚ tylko to potwierdził, on nie może pokazać pełni swoich umiejętności w defensywnej grze mourinho.. Mimo to pokazywał dobry drybling, pasuje do nas. Mam nadzieje , że przyjdzie i zamknie twarze hejterom

@empooxd: Niech zamyka twarze! :D

Co do reszty, w pełni się zgadzam. Dobry transfer, Ale ważniejsze by najpierw sprzedać niechcianych zawodników.
« Powrót do wszystkich komentarzy