Barcelona przegrywa 0:1 z Milanem na pożegnanie ze Stanami Zjednoczonymi

1:0

• Niedziela, 5 sierpnia 02:05
  • Levi's Stadium, Santa Clara
  • TVP Sport

W ostatnim spotkaniu International Champions Cup w Stanach Zjednoczonych FC Barcelona przegrała 0:1 z AC Milanem. Gola dla drużyny Gennaro Gattuso zdobył w doliczonym czasie gry André Silva.

Kibice oglądający spotkanie w San Diego mogli mieć problemy z rozpoznaniem zawodników Milanu i Barçy, ponieważ obie drużyny wyszły na boisko w ciemnych strojach. Przewaga od pierwszych minut była po stronie Blaugrany, choć mediolańczycy potrafili odpowiedzieć między innymi groźną akcją zakończoną strzałem Fabio Boriniego. Po stronie mistrza Hiszpanii szczęścia z dystansu spróbował Arthur, jednak jego uderzenie odbił Gianluigi Donnarumma. Najbliżej zdobycia gola był w 41. minucie Malcom, który po sytuacyjnym strzale trafił w słupek. Chwilę później próba Munira zza pola karnego minimalnie minęła bramkę Milanu. Pierwsza połowa meczu zakończyła się bezbramkowym remisem ze wskazaniem na Barcelonę.

Na początku drugiej połowy Ernesto Valverde wprowadził na boisko Marca-André ter Stegena i Riquiego Puiga. Młody pomocnik odważnie uderzył z dystansu w 58. minucie, jednak nie skierował piłki w światło bramki. Po godzinie gry Gennaro Gattuso zdecydował się na przeprowadzenie kilku zmian w swojej drużynie, a jednym z wprowadzonym zawodników był znany kibicom Blaugrany Alen Halilović. Na boisku wciąż działo się niewiele, a w ostatnim kwadransie szansę od Ernesto Valverde otrzymali Oscar Mingueza i Abel Ruiz, którzy zmienili Marlona i Rafinhę. Napastnik Barçy B oddał w 84. minucie celny strzał na bramkę Milanu po indywidualnej akcji, jednak Donnarumma łatwo poradził sobie z tym uderzeniem. Chwilę później Puig znakomitym podaniem obsłużył Nélsona Semedo, a ten z ostrego kąta uderzył prosto w dobrze ustawionego golkipera rywali. Sam Puig również miał świetną okazję na rozstrzygnięcie losów meczu w 90. minucie, jednak oddał niecelny strzał. W ostatnich sekundach meczu gola dla Milanu zdobył André Silva, dzięki czemu zapewnił swojej drużynie jednobramkowe zwycięstwo.

AC Milan 1:0 FC Barcelona
André Silva 90+2'

Technicznie ten mecz, oglądało się tragicznie, pokłony dla osób odpowiedzialnych za dobór koszulek na to spotkanie, momentami nie wiadomo kto był przy piłce. A jeśli chodzi o nowych zawodników i naszych młodzików, fajnie to wygląda, oby tak dalej. Ciekawi i wartościowi zawodnicy!

Pyton626 Chyba inny mecz oglądałeś bo największym zagrożeniem był Rafinha

Kuffs błysk był w meczu z villarreal ale pewnie go nie oglądałeś

Xavi890 chociaż jedna osoba rozumie co mam na myśli

Oby Valverde jak najczęściej dawał grać Puigowi. To jest ten moment.

Nie ma u Malcoma tego błysku który widać u Dembele

Fajny mecz.Na plus zdecydowanie Cillesen,Semedo,Miranda,Puig,Lenglet,Arthur.Cieszy mnie że Miranda i Riqui wyróżniają się wśród swoich rówieśników

Ogólnie największym wygranym tego okresu przygotowawczego wydaje mi się być Rafinha... zagrał bardzo dobrze w każdym z meczów, był aktywny i siał dużo zamieszania a tego nam potrzeba by gra Barcy nie opierała się na podawaniu piłki wszeż boiska tylko rozerwaniu bloków obronnych i stwarzaniu sytuacji w ataku. Ale czy Rafinha zostanie z nami? Bardzo bym chciał... i mógłby jeszcze brat z Monachium wrócić ale to raczej niemożliwe. Guardiola wyrwał Thiago za 25mln euro a dziś trzebabyłoby ponad 70mln euro za niego dać

Malcom po tych paru meczach może Dembele buty czyścić!!!!!

Nie spodziewałem się wygranej całego turnieju jak to miało miejsce rok temu ale myślałem, że Malcom czy Arthur pokażą mimo wszystko coś więcej i będą mieć większy wpływ na wynik meczu. Ostatnie 18te miejsce jest rozczarowujące ale na dole kończył ten turniej Real rok temu sezon kończył wygrywając LM. Ja wiem, że rok temu graliśmy podstawowymi zawodnikami i to Neymar wygrał nam wszystkie mecze ale trzeba popatrzeć na zmienników i póki co wciąż nie dają nam jakości jakiejbyśmy się po nich spodziewali.

Pytanko :P Jakim składem wyszły obie ekipy, bo nie mogę nigdzie znaleźć ?

Opisze ktoś grę poszczególnych graczy Barcy?

Czyli nic nowego, my atakujemy a przeciwnicy strzelają gola.

Gratuluję obu drużynom doboru strojów ,a sędziemu odwagi że dopuścił obie drużyny do gry w takich kompletach .Po 5 min meczu przełączyłem na Discovery,bo na boisku widziałem jedną ciemną kupę

Pytanie z innej beczki :) ilu można zarejestrować piłkarzy z poza UE??

nie widziałem meczu, ale czytając to co piszecie raczej średnie widowisko było.

Nie widziałem meczu ale cieszą Wasze opinie dotyczące postawy Artuhra, Rafinhi, Semedo i Puiqa

Milan do 60 minuty grał praktycznie pierwszym składem z zeszłego sezonu. Brakowało tylko Biglii w miejsce którego grał Locatelli i Bonaventury, którego miejsce w jedenastce zajął Borini. I naturalnie Bonucciego, który odszedł. Widać Gattuso postanowił nie bawić się w dawanie szansy juniorom, którzy pojechali tam tylko trenować. Ciężko wyciągać jakieś konstruktywne wnioski z tego turnieju. Dobrze, że się skończył i za chwilę będziemy zaczynać poważne granie.

Warto zauważyć, że cały mecz na lewej obronie zagrał Miranda. Niby młodszy od Cucurelli ale chyba to jest jasny sygnał kto będzie zmiennikiem Jordiego Alby.

Widać, że Milan do ligi się przygotowuje na maxa. Zbyt do siebie wzięli te spotkanie, jak walczyli, Gattuso to "psychol", tam nie ma odpuszczania nawet w towarzyskim meczu. Oczywiście zawodnicy na +, dobrze klepali. Widać, że Valverde chciał dać pograć zawodnikom, na których będzie liczyć w SPH, ale liczyłem na kozaka Ballou Tabla'e. Końcówka dobra jak i zarazem słaba, ale musiało się tak to skończyć.

Puig, ogromny +, gość gra naprawdę dobrze, coś czuję że jeszcze nas zaskoczy,

Rafinha, + widać że jest w formie, powinien zostać,

Semedo, + coś czuję że wygryzie Roberto z prawej obrony, Portugalczyk naprawdę dobrze się zapowiada, powinien dostać więcej szans na grę w przyszłym sezonie,

Arthur, + pokazał na co go stać, gość jest waleczny, a do tego potrafi walnąć z daleka,

Malcom, niestety przeciętnie, miał pare sytuacji których nie wykorzystał, ale trzeba dać mu jeszcze czas.

Marlon, na +, bardzo na niego liczyłem, aż szkoda go sprzedawać.

Ale denerwowal mnie ten Iwański z tym Malcolmem
Swoja droga Malcom slabiutko chyba z calej druzyny najgorzej. Po poprzednich dwoch meczach Rafinia również rozczarowal. Na pewno po raz kolejny Arthur pokazuje ze ma duzo do zaoferowania. Roberto jak juz przyzwyczail od dluzszego czasu ustabilizowany i jak dla mnie najmniej doceniany. Pod wrazeniem jestem gry Rikiego mam nadzieje ze nie bedzie on odsylany do innych klubow i ze nie zmarnuja tego grajka bo jest w nim iskra z barcy Guardioli