Barcelona odwiedziła swój klub kibica w San Francisco oraz siedziby Rakutenu i Facebooka

Dariusz Maruszczak

4 sierpnia 2018, 17:00

FCBarcelona.cat

1 komentarz

Oprócz przygotowywania drużyny do nowego sezonu Barcelona wykorzystuje pobyt w Stanach Zjednoczonych na przeprowadzenie różnych działań na poziomie instytucjonalnym. W tym kontekście przedstawiciele Barçy odwiedzili klub kibica w San Francisco oraz siedziby Rakutenu i Facebooka.

Najpierw Barcelona udała do klubu kibica w San Francisco. W wydarzeniu odbywającym się w centrum miasta uczestniczyli pierwszy wiceprezydent FC Barcelony Jordi Cardoner, dyrektor zarządzający nowojorskim biurem klubu Xavier O’Callaghan, były piłkarz Barçy Luis García, przewodniczący konfederacji klubów kibica Toni Guil i odpowiedzialny za międzynarodowe kluby kibica dyrektor obszaru społecznego FC Barcelony Josep Maria Barnils. Na miejscu przyjął ich przewodniczący klubu kibica z San Francisco Matt Manson, który jako pierwszy przemówił do publiczności, składającej się z około 90 osób. Następnie okazję do wypowiedzi mieli również przedstawiciele Barcelony, a jako ostatni głos zabrał Jordi Cardoner.

Zarząd FC Barcelony odwiedził też siedzibę Rakutenu w San Francisco w celu wzmocnienia relacji ze sponsorem klubu. W wizycie uczestniczyli m.in. Jordi Cardoner, dyrektor obszaru sportowego Jordi Mestre czy dyrektor wykonawczy Oscar Grau. Gości przywitał prezes Rakutenu na Stany Zjednoczone Yaz Lida. Wizyta trwała 90 minut, a działacze Barçy mogli poznać siedzibę firmy w USA, specyfikę pracy, a także zjeść wspólny posiłek z przedstawicielami Rakutenu i zacieśnić więzi. Po zakończeniu wizyty delegacja katalońskiego klubu udała się do Pala Alto, aby odwiedzić siedzibę Facebooka.

Celem wizyty, oprócz chęci obejrzenia na własne oczy obiektów firmy z Doliny Krzemowej, było umocnienie partnerstwa, które zostało zbudowane w ostatnich latach i sprawiło, że Barcelona stała się jednym z głównych partnerów, jeżeli chodzi o treść w mediach społecznościowych. Barça jest pod tym względem liderem, dzięki czemu z grona klubów piłkarskich ma najwięcej interakcji z kibicami w mediach społecznościowych. Wizyta jest kolejnym krokiem na drodze do konsolidacji współpracy i kontynuowania projektów strategicznych w mediach społecznościowych i rozpowszechniania marki klubu w mediach cyfrowych. Delegacja Barcelony poznała część obiektów Facebooka, gdzie zobaczyła różne obszary pracy firmy.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Mecz Betis - Barcelona możesz obejrzeć w serwisie Canal+ online.

https://bit.ly/LaLiga_wznowienie

O kuzwa,Albe sprzedali...