Katalońskie media: Barcelona osiągnęła wstępne porozumienie z Arturo Vidalem [Aktualizacja 21:12]

Dariusz Maruszczak

2 sierpnia 2018, 17:18

Sport, Mundo Deportivo, RAC1

492 komentarze
  • Jak donosi dziennik Sport, Barcelona w oczekiwaniu na to, co wydarzy się w sprawie Adriena Rabiota, osiągnęła wstępne porozumienie z Arturo Vidalem
  • Barça oczekuje od Francuza konkretnych działań, a w przeciwnym wypadku sfinalizuje operację kupna Chilijczyka
  • Katalońskie media zgodnie donoszą, że Vidal i Bayern wyrażają gotowość na przeprowadzenie transferu

Sport  tłumaczy, że kataloński klub działał szybko, aby wykorzystać jedną z okazji rynkowych. Vidal jest bowiem do wykupienia z Bayernu za rozsądną kwotę i jest gotów zgodzić się na umiarkowaną pensję. Dyrekcja sportowa Barcelony kontaktowała się z piłkarzem tydzień temu i szybko osiągnęła z nim porozumienie w sprawie wynagrodzenia. Co więcej, Barça uzgodniła z bawarskim klubem cenę pomocnika, która ma wynosić 30 milionów euro.

Sport uważa, Barcelona chce wpłynąć w ten sposób na Rabiota. Jeśli Francuz nie zdoła przekonać PSG do transferu i nie otworzy się na negocjacje z Blaugraną, kataloński klub będzie kontynuował operację związaną z transferem Vidala. Barça nie chce czekać na Rabiota do ostatnich dni okienka transferowego, ponieważ po odpadnięciu Frenkiego de Jonga z listy potencjalnych wzmocnień rynek nie oferuje zbyt wielu możliwości. Zdaniem Sportu Barcelona wręcz poinformowała pomocnika PSG, że jeśli do piątku nie rozpoczną się negocjacje w sprawie jego przejścia na Camp Nou, nie będzie mógł trafić do katalońskiego klubu. Blaugrana miała też przekazać, że jej porozumienie z Vidalem znajduje się w zaawansowanym stadium.

Według Sportu Vidal może nawet w najbliższym czasie przybyć do Barcelony, aby przejść testy medyczne. Barça obserwowała go od kilku sezonów i rozważała kupno Chilijczyka w poprzednich rozgrywkach, ale ostatecznie postawiła na Paulinho. Po odejściu Brazylijczyka temat Vidala wrócił. Jeśli Rabiot nie wymusi transferu na PSG, Barcelona już w ten weekend będzie mogła zamknąć operację kupna pomocnika Bayernu.

Mundo Deportivo również informuje o osiągnięciu wstępnego porozumienia z Vidalem. Dziennik podkreśla jednak, że Barcelona nie potwierdza tych doniesień, choć klub przyznaje się do rozmów z agentem Vidala na temat transferu. Z kolei rozgłośnia RAC1 na podstawie informacji z Bayernu podaje, że Barça zbliża się do zamknięcia operacji i jeszcze dziś wieczorem może oficjalnie ogłosić zawarcie porozumienia.

Aktualizacja 02.08.2018:

19:04 Według Cadena SER Barcelona jest bliska sprowadzenia Vidala, a kwota transferu ma wynieść mniej niż 20 milionów euro.

19:15 Z kolei Mundo Deportivo donosi o kwocie rzędu 25 milionów. Vidalem są zainteresowane kluby z Mediolanu, ale dla piłkarza priorytetem jest Barcelona. Chilijczyk jest gotów pobierać w Katalonii niższe wynagrodzenie niż to, na które mógłby liczyć w Milanie i Interze.

19:50 Ewentualne przybycie Vidala będzie prawdopodobnie oznaczało odejście Yerry'ego Miny, ponieważ Chilijczyk nie ma obywatelstwa kraju Unii Europejskiej.

22:09 Dziennikarz Mundo Deportivo Fernando Polo donosi, że porozumienie Barcelony z Bayernem może zamknąć się w kwocie poniżej 20 milionów euro. Operację spowalnia temat zarobków piłkarza. Vidal nie oczekuje takiego wynagrodzenia jak w Interze czy Milanie, ale nie chce też zgodzić się na propozycję Barcelony, która negocjuje bardzo ostrożnie.

22:43 RAC1 w programie "Tu Diras" podaje, że piłkarze Barcelony są przychylnie nastawieni do transferu Vidala i uważają Chiliczyka za zawodnika, który może pomóc im w Lidze Mistrzów.

23:02 Dziennikarz RAC1 Gerard Romero: Jutro oficjalne potwierdzenie transferu Vidala. Według źródeł związanych z FC Barceloną kupno Chilijczyka ma kosztować mniej niż 20 milionów euro, a według źródeł niemieckich – 28 milionów. Kontrakt pomocnika ma obowiązywać przez trzy sezony.

23:22 Gerard Romero: Dojście do porozumienia z Vidalem spowoduje, że Barcelona zrezygnuje z Rabiota.

Aktualizacja 03.08.2018:

10:07 Gerard Romero napisał na Twitterze, że Vidal i przedstawiciele Barcelony uzgodnili wczoraj w nocy warunki kontraktu, który zwiąże pomocnika z katalońskim klubem na trzy lata. Chilijczyk ma zarabiać 9 milionów euro rocznie, ale w tej pensji zawarte zostały zmienne uzależnione od liczby rozegranych meczów.

10:15 Gerard Romero: Vidal podczas dzisiejszego treningu Bayernu Monachium nadal ćwiczył z resztą kolegów.

13:30 Catalunya Radio: Vidal opuścił ośrodek treningowy Bayernu. Transfer do Barcelony zostanie ogłoszony w ciągu najbliższych godzin.

15:15 Według Catalunya Radio Barcelona zapłaci Bayernowi za Vidala 18 milionów euro.

20:22 COPE: Barcelona zaprezentuje Arturo Vidala w poniedziałek. Cena transferu ma wynieść mniej niż 20 milionów euro, ale licząc zmienne może osiągnąć 21 milionów.

21:12 Mundo Deportivo informuje, że Vidal jest już piłkarzem Barcelony, a klub wkrótce ma to ogłosić oficjalnie. Chilijczyk będzie kosztował 19 milionów euro + zmienne.

Fot. Дмитрий Садовников / CC BY-SA 3.0

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

30 mln - grzech nie skorzystać...
25 mln - okazja, nie ma co się zastanawiać!
20 mln - bierem, gdzie podpisać?!
poniżej 20 mln - wysyłajta gościa na rowerze po niego!!!
konto usunięte

@QuentinTarantino: Nie Vidal, ani Rabiot nie powinni do Barcelony trafić. Przy dobrym zarządzie nawet takiego tematu by nie było.
Zresztą obserwując co się w klubie dzieje, dochodzę do wniosku , że Mistrz i puchar to były ostatnie trofea, jakie ten skład personalny wygrał. Bez rewolucji u góry, a potem na ławce i w kadrze nie obejdzie się! W tej chwili Barca bardziej przypomina Real, który kupował i marnował lub Arsenal biorący piłkarski szrot.
« Powrót do wszystkich komentarzy