El Periódico: Zamachowcy z La Rambli planowali atak na Camp Nou podczas meczu Barcelony z Betisem

Ela Rudnicka

1 sierpnia 2018, 14:35

Marca, Sport

31 komentarzy

Jak podaje El Periódico de Catalunya, dżihadyści mieli zamiar zaatakować podczas meczu pierwszej kolejki LaLigi między Barceloną a Betisem rozgrywanego 20 sierpnia 2017 roku na Camp Nou.

Śledztwo prowadzone przez hiszpańską i katalońską policję oraz Guardię Civil ujawniło, że komórka dżihadystów odpowiedzialna za zamach na La Rambli planowała uderzyć w Camp Nou. El Periódico de Catalunya informuje, że terroryści na ok. tydzień przed meczem gromadzili informacje dot. obiektu, dostępu do niego oraz rozgrywanych meczów. Za zbieranie faktów miał odpowiadać m.in. Mohammed Hichamy, co ujawniła zawartość jego telefonu. Ponadto mężczyźni mieli analizować zdjęcia stadionu.

Co więcej, jak wynika z zeznań jednej z ekspedientek oficjalnego sklepu Barcelony, członkowie odpowiedzialnej za zamach komórki odwiedzili obiekt oraz nabyli gadżety klubu. Niewykluczone więc, że planowali oni wejść na stadion z materiałami wybuchowymi, podszywając się pod kibiców Azulgrany.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ja bym tych wszystkich dżihadystów wywiózł na pustynię daleko od jakiejkolwiek społeczności. Tam niech się wysadzają skoro tak bardzo lubią z dala od normalnych ludzi.
konto usunięte

@kacperowski20: Historia zamachów terrorystycznych przez Hamas zaczęła się właśnie od takiej decyzji, by wywieźć Palestyńczyków i odciąć od świata. Tam mieli dość czasu, by doprowadzeni do ostateczności, uznać, że nic im w życiu nie pozostaje jak zemsta. Zamachy samobójcze pojawiły się nieco później, bo zresztą do połowy lat 80. Islam jednoznacznie zakazywał samobójstw, w jakimkolwiek celu. Kreatywne interpretacje Koranu stworzone przez paru chujków, którzy walczyli o wpływy polityczne w tym czasie to zmieniły. Także trzeba pamiętać, że najlepiej nie doprowadzać ludzi do ostateczności, bo z nożem na gardle każdy wpada w panikę.
« Powrót do wszystkich komentarzy