Kluby Premier League rywalizują o Yerry'ego Minę

Grzegorz Zioło

30 lipca 2018, 13:00

Sport

97 komentarzy
  • Premier League to prawdopodobny kierunek transferowy dla Yerry'ego Miny, który nie mieści się w kadrze Barcelony na kolejny sezon
  • Manchester United jest zainteresowany pozyskaniem Kolumbijczyka, jednak jego priorytetową opcją jest Harry Maguire
  • Czerwone Diabły byłyby gotowe zaproponować Barcelonie więcej niż Everton, który miał złożyć ofertę opiewającą na 30 milionów euro

Przyszłość Yerry'ego Miny może wyjaśnić się już w ciągu najbliższego tygodnia. Po wczorajszym spotkaniu Barcelony z Tottenhamem Ernesto Valverde przyznał, że wciąż liczy na Kolumbijczyka, choć wszystko wskazuje na to, że wkrótce odejdzie on z klubu. Po transferze Clementa Lengleta w kadrze znajduje się aż pięciu środkowych obrońców, a udany mundial w wykonaniu Miny sprawił, że pojawiło się wiele klubów chętnych na jego zakup, mimo że cena zawodnika Barçy poszybowała w górę. 

Największe zainteresowanie Miną pochodzi z Premier League, gdzie okienko transferowe kończy się już 9 sierpnia, dlatego w najbliższych dniach wiele klubów będzie starać się o ostatnie wzmocnienia przed nowym sezonem. Jako pierwszy ofertę za stopera Blaugrany złożył Everton, jednak ostatnio do walki niespodziewanie włączył się Manchester United. José Mourinho traktuje Minę jako drugi wybór, gdyby na Old Trafford nie udało się sprowadzić Harry'ego Maguire'a. Anglik również pokazał się z dobrej strony podczas mistrzostw świata, ale Leicester nie zamierza pozbywać się tego zawodnika, dlatego pod presją czasu Czerwone Diabły mogą wkrótce złożyć ofertę za Minę.

Manchester United oferuje Leicester 50 milionów euro za Maguire'a, jednak mistrzowie Anglii z 2016 roku chceliby zarobić przynajmniej 70 milionów. Yerry Mina byłby znacznie tańszą opcją, ponieważ FC Barcelona wyceniła swojego stopera na 40 milionów euro. Gdyby jednak Leicester ostatecznie sprzedało reprezentanta Anglii do Manchesteru, to właśnie klub z King Power Stadium może zgłosić się po zawodnika Barcelony, mając na koncie świeżo pozyskane środki. Otoczenie Miny wciąż nie wyklucza też transferu do Evertonu, chociaż wydaje się, że The Toffees musieliby zwiększyć swoją ostatnią ofertę opiewającą na 30 milionów euro, żeby móc konkurować z bogatszym rywalem z Manchesteru.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Sprzedać z pierwszeństwem do odkupu, za określoną sumę. Mina, dzięki tym bramkom na MS, kupił sobie bilet do gry w Europie, no i FC Barcelona na nim sowicie zarobi. Więcej takich transferów! Kupić, żeby sprzedać i zarobić, normalnie nie ten sam klub.

A czy on do gry w FCB się nadaje? Póki co, ciężko ocenić. U nas stoper przede wszystkim musi dobrze bronić, no i umieć rozgrywać. Bramki strzelają inni. Do ogórków, które czekają na gola po SFG, Yerry na pewno będzie pasował.
Jego przydatność do gry w Barcelonie, ciężko ocenić. Musi pierw coś pokazać w Europie, ale skoro chcą go sprzedać, to chyba wiedzą, że nic konkretnego z niego nie będzie.
« Powrót do wszystkich komentarzy