Diego Simeone wyjaśnia swoje słowa o Messim z nagrania, które wyciekło podczas mundialu

Grzegorz Zioło

29 lipca 2018, 13:35

Mundo Deportivo

67 komentarzy

Podczas tegorocznych mistrzostw świata wyciekło nagranie, które Diego Simeone wysłał Germanowi Burgosowi. Zawierało ono analizę gry reprezentacji Argentyny i wywołało duże poruszenie w południowoamerykańskim kraju.

Dziś Cholo postanowił odnieść się do tej sprawy. Trener Atlético przyznał, że faktycznie jest to jego nagranie, i stwierdził, że jeśli miałby wybierać pomiędzy Leo Messim i Cristiano Ronaldo, postawiłby na swojego rodaka.

– Bez żadnych wątpliwości wybrałbym Messiego – powiedział Simeone, który następnie wyjaśnił, co chciał przekazać w nagraniu. – Tak, to moje słowa. To była rozmowa z Germanem o piłce nożnej, taka jak każda konwersacja pomiędzy przyjaciółmi. Nie mówiłem o tym, kto jest najlepszy na świecie, tylko powiedziałem, że w zwykłym klubie z przeciętnymi zawodnikami Ronaldo pasowałby lepiej. Messi, otoczony znakomitymi piłkarzami, pozostaje najlepszy na świecie.

Fot. Антон Зайцев / CC BY-SA 3.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

No nieźle się zbłaźnił, a tak go szanowałam.
Ronaldo w przeciętnym zespole by się zesrał, koleś nie widzi, że dopiero jak do Madrytu przyszedł Modric i Kroos to zaczął wygrywać LM? Bez świetnych pomocników nie zdobyłby nic. Ale tak, w przeciętnym zespole strzelałby hattricki xD Głupota ze strony Simeone.

@nitey: W przeciętnym zespole CR ustawiliby na szpicy żeby się przepychał i walczył nawet o lagi albo wywalczał wolne bo jest dobry w symulowaniu. Do tego stałe fragmenty gry i wrzutki po kontrach. Messi jest stworzony do gry piłką. o to chodziło Simeone i ma racje.

@nitey: Nie chcę Ci psuć światopoglądu ale obawiam się że Messi też nie osiągnąłby takiego sukcesu bez Xaviego , Iniesty czy Fabregasa. Pomocnik to dość ważna pozycja (serio).
« Powrót do wszystkich komentarzy