Yerry Mina wśród pięciu największych odkryć mundialu według FIFA

Dariusz Maruszczak

21 lipca 2018, 22:00

Sport, FIFA

22 komentarze

Obrońca Barcelony Yerry Mina jest jednym z pięciu piłkarzy wybranych przez FIFA do grona zawodników, których gra na mistrzostwach świata mogła zapaść kibicom w pamięć, mimo że niewielu oczekiwało, że zostaną gwiazdami turnieju.

Piątka wybrańców nie tylko rozegrała świetny mundial i wyraźnie pomogła swoim reprezentacjom, ale i zwiększyła swoją wartość na rynku transferowym. Yerry Mina jest tego idealnym przykładem, bo Kolumbijczyk dzięki trzem golom strzelonym w turnieju otrzymał kilka ofert, co sam przyznał w wywiadzie dla Marki. 23-latek chce jednak odnieść sukces w Barcelonie. Kolejnym przykładem może być Kasper Schmeichel, który jest wymieniany wśród kandydatów do zastąpienia Thibaut Courtois w Chelsea. W piątce wybranej przez FIFA znaleźli się jeszcze angielski prawy obrońca Kieran Trippier, rosyjski skrzydłowy Denis Czeryszew i japoński pomocnik Takashi Inui.

FIFA w następujący sposób argumentowała wybór Yerry’ego Miny: „Mina, który dołączył do Barcelony w styczniu, jest twardym środkowym obrońcą, ale z klasą. Nie pozostawał niezauważony, ale po rozegraniu zaledwie kilku międzynarodowych meczów jego talent nie był powszechnie znany. Jednak jego heroiczna postawa zarówno w obronie, jak i w ataku zmieniła tę sytuację. Dzięki zdobyciu trzech goli w trzech kolejnych meczach, wliczając w to bramkę wyrównującą strzeloną w dramatycznych okolicznościach w ostatnich minutach spotkania z Anglią, potężna postać Miny zapadła w pamięci wielu osób”.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Umknął mi ten fakt dzięki :P

Właśnie to będzie sygnałem dla szefostwa Barcy żeby go sprzedać za 2 mln Euro do jakiegoś klubu, z którego się go odkupi pewnie za 60 milionów. Ewentualnie - każda inna drużyna by go albo zatrzymała albo puściła za minimum 30 mln.
Myślę, że tego typu wyróżnienie dla Kolumbijczyka powinno być dla Barcelony wystarczającym argumentem do tego aby go nie sprzedawać a wypożyczyć.

Wypożyczyć albo sprzedać koniecznie z opcją wykupu.

Moim zdaniem koleś powinien zostać sprzedany z opcją wykupu. Nie ma sensu, aby zajmował miejsce na ławce rezerwowych. Jeśli ma się rozwijać to potrzebuje regularnych występów.

Zamiast Inuiego dałbym Gołowina do tego zestawienia.

Ci na to Xawi, czy ma DNA Barcy?

Według mnie zamiast Czeryszewa to powinien być Golovin

Pokazał wszystkim hejterom na co go stać!

Dziwi mnie brak Lozano.

Ale pewnie nie ma DNA Barcy więc trzeba go sprzedać.

A jest jakaś możliwość by na przykład na zasadzie wypożyczenia poszedł do Barcy B? :D

I co my z nim zrobimy... naprawdę nie rozumiem czemu by nie odpuścić gdzieś Vermalena a Minę zostawić.