Mundo Deportivo: Barcelona zarobi 9 milionów euro za udział w tournée po Stanach Zjednoczonych

Dariusz Maruszczak

20 lipca 2018, 09:30

Mundo Deportivo

7 komentarzy
  • Jak donosi Mundo Deportivo, Barcelona zarobi  9 milionów euro za udział w tournée po Stanach Zjednoczonych.
  • Kwota może wzrosnąć, jeżeli do zespołu dołączą jej największe gwiazdy, które odpoczywają po mistrzostwach świata
  • Barça nie zamierza jednak wywierać presji na zawodnikach, aby wcześniej wrócili z wakacji

Barcelona na początku roku nie przewidywała wzięcia udziału w letnim tournée, kiedy rozpoczęła planowanie przygotowań do sezonu 2018/19. Prezydent Josep Maria Bartomeu zarządził nawet zamrożenie ofert związanych z koniecznością podróży na inny kontynent i opowiadał się za rozegraniem meczów towarzyskich w Europie. Jednakże mimo świadomości, że większość najlepszych piłkarzy będzie uczestniczyć w mundialu, Barcelona otrzymała bardzo interesujące propozycje, co potwierdza prestiż klubu na całym świecie. Messi i spółka mają wielką wartość marketingową, ale sama Barça również wiele znaczy jako marka.

Barcelona ostatecznie zgodziła się wziąć udział w tournée po Stanach Zjednoczonych, a jej zysk za udział w International Champions Cup ma wynieść 9 milionów euro. To spora kwota, zważywszy na absencję największych gwiazd z powodu ich udziału w mistrzostwach świata. W tournée będzie uczestniczyć wielu rezerwowych piłkarzy, którzy mogą zostać sprzedani, a także zawodników Barçy B. Jedynym podstawowym graczem Barcelony w Stanach Zjednoczonych będzie Sergi Roberto, choć AS informował, że do zespołu dołączy też Marc-André ter Stegen.

Barcelona może zarobić nawet więcej w zależności od tego, czy w USA pojawią się największe gwiazdy. W pierwszym spotkaniu Blaugrana zmierzy się z Tottenhamem w Pasadenie (28 lipca), w drugim z Romą w Arlington (31 lipca), a w trzecim z Milanem w Santa Clara (4 sierpnia). Według Mundo Deportivo klub nie będzie jednak wywierać presji na żadnym zawodniku, aby ten skrócił wakacje i wziął udział w tournée.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Barcelona zarobiła 14 milionów euro za udział w trzech meczach towarzyskich, ale wówczas wystąpiła w pełnym składzie z tridente Messi-Suárez-Neymar na czele. Na samym tylko starciu z Realem Madryt Barça zarobiła 6 milionów.

W początkowej fazie tournée weźmie udział prezydent Bartomeu. We wtorek wyleci on z zespołami męskim i żeńskim do głównej siedziby Nike w Beaverton w stanie Oregon. Bartomeu uda się też do Los Ángeles na mecz z Tottenhamem, a później przekaże wiceprezydentom Jordiemu Cardonerowi i Jordiemu Mestre zajęcie się napiętym programem działania.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ciekawe ile to % rocznej pensji Messiego.

@artur_26: Przynajmniej część się spłaci
« Powrót do wszystkich komentarzy