FC Barcelona światowym liderem pod względem interakcji z fanami w mediach społecznościowych

Grzegorz Zioło

15 lipca 2018, 14:20

FCBarcelona.cat/Mundo Deportivo

3 komentarze
  • FC Barcelona to klub sportowy, który zaliczył najwięcej interakcji z fanami w mediach społecznościowych w sezonie 2017/18
  • Blaugrana wyprzedziła pod tym względem Real Madryt i Manchester United
  • Wszystkie portale klubu w najpopularniejszych mediach społecznościowych mają obecnie łącznie około 321 milionów fanów

FC Barcelona poinformowała na swojej stronie internetowej, że jest światowym liderem wśród klubów sportowych pod względem interakcji z fanami w mediach społecznościowych. Oprócz sukcesów sportowych, w sezonie 2017/18 klub może się pochwalić osiągnięciami także w sferze internetowej.

W ubiegłym sezonie klub zanotował wynik 1,3 miliarda interakcji w mediach społecznościowych i pokonał pod tym względem pozostałe kluby piłkarskie, a także zespoły reprezentujące inne dyscypliny sportu. Według danych Blinkfire Crowdtangle Barcelona wyprzedziła Real Madryt (1,027 miliarda interakcji), Manchester United (782 miliony), Chelsea (354 miliony) i Bayern Monachium (348 milionów).

Analiza objęła trzy najważniejsze media społecznościowe – Facebook, Twitter i Instagram. Pod uwagę wzięto liczbę polubień, komentarzy, udostępnień, retweetów i reakcji na aktywność oficjalnych klubowych portali. Barcelona przez cały sezon utrzymywała się na prowadzeniu i tylko trzy razy nie była liderem miesiąca pod względem interakcji. Miesięczna liczba interakcji wyniosła średnio 110 milionów i jedynie w listopadzie i czerwcu nie przekroczyła 100 milionów. Blaugrana osiągnęła najwyższy wynik w styczniu – 181 milionów interakcji. Najważniejszymi wydarzeniami w tamtym miesiącu były transfery Philippe Coutinho i Yerry'ego Miny oraz ogłoszenie odejścia Javiera Mascherano.

Barcelona jest również zdecydowanym liderem pod względem liczby wyświetleń w serwisie Youtube. W zeszłym roku wideo zamieszczane przez Blaugranę obejrzało 213 milionów użytkowników, czyli prawie trzy razy więcej niż filmy publikowane przez kanały Manchesteru City (76 milionów) czy Liverpoolu (73 miliony), które zajmują kolejne miejsca na podium. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy Barcelonie przybyło 1,3 miliona subskrybentów, co również jest najlepszym wynikiem na świecie.

Najwyższą aktywność na portalach Barçy notowano w dni meczowe (39% wszystkich interakcji). Łącznie FC Barcelona ma obecnie 321 milionów fanów w mediach społecznościowych, biorąc pod uwagę wszystkie serwisy w różnych wersjach językowych, dotyczące wszystkich sekcji klubu. W ciągu ostatniego roku Blaugranie przybywało ponad 585 tysięcy fanów tygodniowo. 

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Bayern za to ma najbardziej humorystycznych adminów czy moderatorów. Różnorakie filmiki z piłkarzami są prześmieszne :D

Yhm.
A ciekawe ile z tych osób zna wyjściową jedenastkę swojego "ukochanego" zespołu.
Ale i tak jestem dumny :)

Statystyk który to liczył miał nie lada zadanie :D