Prezentacja Luisa Enrique w roli trenera reprezentacji Hiszpanii odbędzie się 19 lipca

Julia Cicha

13 lipca 2018, 21:00

AS

5 komentarzy

Hiszpańska Królewska Federacja Piłkarska poinformowała, że Luis Enrique zostanie zaprezentowany jako nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii w czwartek 19 lipca o 13:00. W wydarzeniu wezmą udział prezes RFEF Luis Rubiales oraz dyrektor sportowy federacji José Francisco Molina.

Zatrudnienie byłego trenera Barcelony ogłoszono w miniony poniedziałek. Luis Rubiales podkreślił, że Enrique miał do wyboru wiele ofert, ale zdecydował się oprowadzić La Roję - chcę zaznaczyć, że Luis Enrique pragnął być trenerem i poprowadzić reprezentację przez najbliższe dwa lata. Zarząd federacji podjął decyzję jednogłośnie.

Luis Enrique był w swojej karierze trenerem FC Barcelony B (2008-11), Romy (2011/12), Celty Vigo (2013/14) i FC Barcelony (2014-17). W trakcie kariery piłkarskiej grał w koszulce Sportingu Gijón, Realu Madryt i FC Barcelony. Razem z reprezentacją Hiszpanii zdobył złoty medal na igrzyskach olimpijskich oraz zagrał na trzech mundialach (1994, 1998 i 2002). Imponujący dorobek szkoleniowca obejmuje trzy mistrzostwa Hiszpanii, trzy Puchary Króla, dwa Superpuchary Hiszpanii, Puchar Zdobywców Pucharów i Superpuchar Europy (wszystkie jako piłkarz), a także dwa mistrzostwa Hiszpanii, trzy Puchary Króla, Superpuchar Hiszpanii, Ligę Mistrzów, Superpuchar Europy i KMŚ (wszystkie jako trener).

Fot. Олег Дубина / CC BY-SA 3.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Co by nie mówić, reprezentacja Hiszpanii ma trenera z własną wizją, ale i z wielkimi cojones. A przy okazji ten trener w klubowej piłce osiągnął już wszystko :) Dlatego życzę mu powodzenia na zupełnie nowej płaszczyźnie doświadczeń :)

Pique kapitanem :)

Tęsknie za nim.

Czekamy na żonglerkę XD

Hiszpania wybrała trenera z złotym medalem olimpijskim, a my many nowego trenera ze srebrnym medalem olimpijskim!