Mundo Deportivo: Barcelona ustaliła datę meczu o Puchar Gampera na 15 sierpnia

Grzegorz Zioło

13 lipca 2018, 14:45

Mundo Deportivo

1 komentarz

Jak informuje Mundo Deportivo, za zgodą Ernesto Valverde FC Barcelona ustaliła termin rozegrania 53. edycji Pucharu Gampera na środę 15 sierpnia.

Trzy dni wcześniej Blaugrana zmierzy się w Tangerze z Sevillą, choć wciąż brakuje oficjalnego potwierdzenia ze strony RFEF. Obecnie klub pracuje nad znalezieniem rywala, który będzie wolny w tym terminie. Trzy lub cztery dni później Barça rozegra swój pierwszy mecz ligowy w sezonie 2018/19.

Pierwszym rozważanym przeciwnikiem w Pucharze Gampera było Boca Juniors, ale Argentyńczycy nie mogli rozegrać meczu 8 sierpnia z powodu zaplanowanego na następny dzień pojedynku z Club Libertad w Copa Libertadores. Zespół z Buenos Aires będzie za to dostępny 15 sierpnia, ponieważ kolejne spotkanie rozegra dopiero 19 sierpnia w Bułgarii przeciwko Levskiemu Sofia. Napoli, które również było brane przez Barçę pod uwagę, ogłosiło w poniedziałek swój ostateczny plan meczów towarzyskich przed sezonem 2018/19. Ostatnim z nich ma być starcie z Wolfsburgiem 11 sierpnia. Występ w Pucharze Gampera nie będzie też możliwy dla Grêmio, które 16 sierpnia zagra z Flamengo w Pucharze Brazylii.

Fot. aurelian / CC BY-NC-ND 2.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

no to 15 sierpnia gramy o wszystko. vamos!