Sky Sports: Barcelona złożyła drugą ofertę za Williana

Jakub Grzeszczak

12 lipca 2018, 22:00

Sky Sports

125 komentarzy
  • Sky Sports donosi, że Barcelona złożyła drugą ofertę za Williana
  • Zainteresowanie skrzydłowym przejawia również Manchester United
  • Brazylijczyk zebrał wiele pochwał za swoje występy na mundialu, mimo że jego reprezentacja została wyeliminowana z mistrzostw świata w ćwierćfinale

Sky Sports informuje, że Barcelona złożyła ofertę w wysokości około 60 milionów euro (53 miliony funtów) za Williana. Jest to kolejna propozycja katalońskiego klubu za Brazylijczyka po tym, jak londyńska Chelsea odrzuciła pierwszą ofertę na ok. 56,4 miliona euro (50 milionów funtów).

Na Wyspach mówi się, że Blaugrana podjęła pierwsze próby przekonania skrzydłowego do transferu na Camp Nou już trzy miesiące temu. Po odrzuceniu przez Chelsea pierwszej oferty dwa tygodnie temu oba kluby oraz przedstawiciele zawodnika kontynuowali negocjacje.

W maju Sky Sports informował, że zainteresowany sprowadzeniem Brazylijczyka jest również Manchester United. Menedżer Czerwonych Diabłów José Mourinho współpracował z 29-latkiem, gdy prowadził Chelsea, a w kadrze jego aktualnej drużyny nie ma żadnego nominalnego prawoskrzydłowego.

Willian zebrał wiele pochwał za swoje występy na Mistrzostwach Świata w Rosji, mimo że Brazylia została wyeliminowana w ćwierćfinale przez Belgów. W minionym sezonie skrzydłowy zagrał w barwach Chelsea w 55 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach i strzelił 13 bramek oraz zaliczył 12 asyst. Odkąd dołączył do angielskiego klubu z rosyjskiej Anży Machaczkała w 2013 roku, zagrał łącznie w 236 meczach, strzelając 44 gole i notując 39 finalnych podań. W koszulce reprezentacji Brazylii wystąpił 62-krotnie i osiem razy wpisywał się na listę strzelców, dokładając do tego 14 asyst, w tym jedną na tegorocznym mundialu.

Zdjęcie: Aleksandr Osipov // CC BY-SA 2.0

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jak wyciągać kogoś z Chelsea, to Hazarda, nie Williana.
« Powrót do wszystkich komentarzy