Znamy sześciu piłkarzy Barcelony nominowanych do klubowej nagrody fair play

Grzegorz Zioło

11 lipca 2018, 18:00

FCBarcelona.cat

16 komentarzy

Stowarzyszenie Piłkarzy Barçy (Agrupació Barça Jugadors) ogłosiło listę sześciu piłkarzy FC Barcelony nominowanych do nagrody za najczystszą grę w sezonie 2017/18. Znajdują się na niej Andrés Iniesta, Leo Messi, Gerard Piqué, Sergi Roberto, Marc-André ter Stegen i Ivan Rakitić.

Nagroda Barça Jugadors jest przyznawana od sezonu 2009/10. Pierwszy etap wyboru laureata to głosowanie, w którym biorą udział byli piłkarze Barcelony należący do stowarzyszenia. Po ogłoszeniu jego wyników poznajemy nominowaną szóstkę.

Zwycięzca zostanie wybrany 19 lipca przez jury złożone z osób związanych z klubem, członków Stowarzyszenia Piłkarzy Barçy i instytucji sportowych oraz pracowników medialnych. Nagroda ma na celu docenienie zawodników za szczególną postawę fair play na boisku i poza nim.

Zdobywcy nagrody Barça Jugadors:

2009/10 – Bojan Krkić
2010/11 – Andrés Iniesta
2011/12 – Xavi Hernández
2012/13 – Xavi Hernández
2013/14 – Carles Puyol
2014/15 – Javier Mascherano
2015/16 – Leo Messi
2016/17 – Sergi Roberto

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A przy okazji.
Zwycięzcą tej nagrody był kiedyś Mascherano.
Człowiek o tak krótkim "zapalniku" że najczęściej pamiętamy go z szalonych wślizgów na totalnej walce oraz kłótni z sędziami i przeciwnikami.
Ale czyż właśnie nie za to go uwielbialiśmy? :)

Moim zdaniem Sergi Roberto za wymierzenie sprawiedliwości Marcelo w trakcie derbów.

Nie dziwcie sie ze nie ma Digne bo to on powinien zgarnac te nagrode za to co zrobil. Tyle ze to byl ostatni sezon Iniesty w Barcelonie wiec na pewno nagroda powedruje do Króla Środka Pola :)

Szkoda, że Suarez'a nie ma.. :D

Ten moment, gdy z miejsca wręczyłbyś tę nagrodę Carlesowi Puyolowi, ale uświadamiasz sobie, że zakończył już karierę... :(

Pique? (chodzi mi o sparwy na boisku)
Powinien być Digne za pomoc po zamachu

Jeżeli także za to co poza boiskiem to Digne powinien być nominowany za pomoc poszkodowanym w zamachu w Barcelonie

Za całokształt kariery w Barcelonie, a także trochę na pożegnanie pewnie nagrodę otrzyma Don Andres. W sumie zabawna jest nominacja dla Roberto. Barca w tym sezonie otrzymała 2 czerwone kartki, obie zgarnął Roberto, a był jeszcze ten brzydki stempel na udo Pereyry w meczu z Valencią.

Ehh Bojan, Bojan szkoda, jego kariera tak się potoczyła zapowiadał się na świetnego piłkarza