Marca: Niewykluczone, że zawodnicy, których reprezentacje odpadły już z mundialu, wcześniej dołączą do drużyny

Ela Rudnicka

2 lipca 2018, 13:30

Marca

9 komentarzy

Wcześniejsze odpadnięcie Hiszpanów, Argentyńczyków i Niemców z mundialu może wpłynąć na zmianę planów piłkarzy z tych krajów. Hiszpański dziennik podaje, że Marc-André ter Stegen, Leo Messi, Sergio Busquets, Jordi Alba i Gerard Piqué być może skrócą wakacje i polecą do USA. Ich decyzje poznamy w najbliższych dniach.

Ernesto Valverde wróci do pełnienia swoich obowiązków trenera Dumy Katalonii już 12 lipca, po tym jak dzień wcześniej zawodnicy poddadzą się badaniom medycznym. Początkowo będzie pracował tylko z piłkarzami, którzy nie wzięli udziału w tegorocznych mistrzostwach świata. Wtedy do zespołu dołączą również gracze, którzy ostatnie miesiące spędzili na wypożyczeniach do innych klubów. Po kilku treningach w Sant Joan Despí zawodnicy wyruszą na zachodnie wybrzeże USA, gdzie w ramach tournée zmierzą się z Tottenhamem Hotspur, AS Romą i AC Milanem. Niewykluczone, że do Stanów polecą również Clément Lenglet oraz Arthur Melo, oczywiście jeśli ich transfery dojdą do skutku.

Zakładano, że większość gwiazd dołączy do zespołu później, ale, biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia na mundialu, może to ulec zmianie. W weekend z mistrzostwami świata pożegnało się aż czterech zawodników Barcelony - Leo Messi, Sergio Busquets, Jordi Alba i Gerard Piqué. Na wcześniejszych wakacjach przebywa już również Marc-André ter Stegen. Umowy przewidują co prawda miesiąc wypoczynku dla zawodników, ale większość z nich wykorzystała już kilka dni urlopu tuż przed rozpoczęciem zgrupowań reprezentacji. To oznacza, że być może dołączą do kolegów w USA. Wszystko powinno wyjaśnić się w rozmowach ww. zawodników z Valverde już w najbliższych dniach. Władze klubu liczą oczywiście na jak najwyższą frekwencję.

Jak już wspominaliśmy, jako pierwszy z mistrzostwami pożegnał się ter Stegen, który w reprezentacji Niemiec był jedynie rezerwowym. Bramkarz jest już w Barcelonie i niewykluczone, że skróci wakacje, żeby wziąć w udział w amerykańskim tournée. Postąpił tak już w 2015 roku. Leo Messi, który też wrócił już do stolicy Katalonii po sobotniej porażce, również rezygnował w przeszłości z kilku dni urlopu. Argentyńczyk z pewnością będzie szukał motywacji, żeby móc ponownie triumfować w Lidze Mistrzów, co zwiększyłoby jego szanse na zwycięstwo w plebiscycie Złotej Piłki.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

podstawowi gracze zwłaszcza z pierwszej jedenastki powinni wypocząć i to porządnie ... także bez pośpiechu ...

lepiej niech odpoczna, bedzie to znacznie lepsza okazja by mlodziany sie sprawdzily

Odpoczywać a nie! By nie było później przemęczenia i kontuzji. Sezon był długi..
konto usunięte

Nie wiem po co mieliby lecieć. Ewentualnie Też Stegen mógłby polecieć, ale reszta niech odpocznie.

W sumie to Marc mógłby polecieć z nimi, nic by mu się nie stało raczej. Ale Hiszpanie powinni odpocząć.

Wolał bym żeby porządnie naładowali baterie!

Mieli nie lecieć więc niech nie lecą. Tyle w temacie.

MATS mógłby polecieć, ale Hiszpanie i Messi powinni odpocząć. Ilość spotkań, które rozegrali w tamtym sezonie i ich wiek zmuszają ich do dłuższej regeneracji.

Pewnie, że tak. Pojadą sobie na szybkie wakacje z rodzinkami i już Ich zaczną nóżki świerzbić do gry :D