Abel Ruiz: Imponuje mi agresywność Luisa Suáreza i sposób, w jaki zdobywa gole

Grzegorz Zioło

30 czerwca 2018, 20:00

AS

19 komentarzy

Kilka dni temu Abel Ruiz przedłużył umowę z Barceloną na kolejne trzy sezony, a jego klauzula odstępnego wzrosła do 100 milionów euro. Dziś napastnik zdobył trzy gole dla reprezentacji Hiszpanii U-18 w finale igrzysk śródziemnomorskich z Włochami (3:2) i poprowadził La Roję do złota na tym turnieju. Łącznie przez całą imprezę Ruiz strzelił siedem bramek i udowodnił, że może mieć przed sobą wielką przyszłość. 

– To bardzo szczęśliwy dzień dla nas wszystkich. Ludzie pokładali w nas wielkie nadzieje i pokazaliśmy, że zjednoczeni jesteśmy w stanie wiele osiągnąć – powiedział Ruiz jeszcze na murawie stadionu w Reus ze złotym medalem na szyi.

Piłkarz Barçy podkreślił skalę trudności meczu przeciwko takiemu rywalowi jak reprezentacja Włoch. – Dobrze znaliśmy naszych rywali i wiedzieliśmy, że będzie trudno. Należy im pogratulować. O wyniku meczu zadecydowały detale, które przechyliły szalę zwycięstwa na naszą stronę. Rozegraliśmy świetny turniej i zostaliśmy za to wynagrodzeni. Jestem zadowolony, ale to koledzy z drużyny pomogli mi w strzelaniu goli – przyznał skromnie król strzelców turnieju.

W zeszłym sezonie Ruiz rozegrał część sezonu w drużynie rezerw i występował często nie na pozycji napastnika, ale skrzydłowego. – To był rok nauki. W reprezentacji miałem lepsze i gorsze momenty, ale zachowuję dla siebie to, co najważniejsze – stwierdził Ruiz, który być może w przyszłym sezonie razem z Barçą B będzie występować w Segunda División B. – W tym roku wiele się nauczyłem. Zaliczyliśmy spadek i teraz chcemy wrócić. Jesteśmy dobrą grupą. Nie myślę o ofertach ani wypożyczeniach. Chcę odpocząć, zacząć sezon w szczycie formy, rozwijać się i czerpać od najlepszych.

Wzorem do naśladowania dla młodego napastnika jest Luis Suárez. – Imponuje mi jego agresywność i to, jak zdobywa gole. Jest jednym z najlepszych napastników na świecie, jeśli nie najlepszym – skomentował Ruiz. Niewykluczone, że mimo wszystko w przyszłym sezonie młodzieżowy reprezentant Hiszpanii zostanie wypożyczony do klubu z wyższej klasy rozgrywkowej, żeby mógł się bardziej rozwinąć.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Zdolny grajek, aczkolwiek do pierwszej drużyny mu daleko. Regularnie oglądam Barcę B i Abel to jeszcze nie ten poziom, on raczej zawodził. Mam nadzieję, że się wyrobi i w przyszłości będą z niego ludzie.

mamy w drużynie młodzieżowej następce El Pistolero tylko należy dać mu w przyszłości szansę!

"O wyniku meczu zadecydowały detale, które przechyliły szalę zwycięstwa na naszą stronę."

TE DETALE...

Chętnie widziałbym go w pierwszym zespole do rotacji z El Pistolero.