Mundo Deportivo: Barcelona chce, by Coutinho jak najszybciej otrzymał europejski paszport

Julia Cicha

29 czerwca 2018, 14:15

Sport

37 komentarzy

Agent Coutinho Kia Joorabchian był widziany wczoraj na lotnisku w Barcelonie. Irańczyk spotka się z Josepem Marią Bartomeu oraz Jordim Mestre w celu omówienia wielu spraw, m.in. przyspieszenia procesu wyrabiania Brazylijczykowi europejskiego paszportu.

Żona zawodnika Aine ma portugalski paszport, w związku z czym Philippe może otrzymać portugalskie obywatelstwo po upływie trzech lat małżeństwa. Para jest już sześć lat po ślubie, więc zawodnik może rozpocząć załatwianie formalności. Podobnie postąpiono w przeszłości z Luisem Suárezem, którego żona Sofia posiada włoski paszport.

Barça poprosiła Joorabchiana, by przyspieszyć cały proces, ponieważ zależy jej na zmniejszeniu liczby graczy spoza Unii Europejskiej. Taki ruch pozwoliłby Barcelonie na większą swobodę na rynku transferowym. Odejście Andrésa Iniesty oraz niepowodzenie w sprowadzeniu Griezmanna sprawiają, że Barcelona musi oceniać wszystkie okazje, które się natrafią. Mundo Deportivo podaje, że jednym z potencjalnych wzmocnień Katalończyków może być Riyad Mahrez obserwowany przez klub od dwóch sezonów. Manchester City jest blisko pozyskania gracza za 75 milionów euro, ale nie ogłoszono jeszcze transferu, więc Barça mogłaby spróbować dołączyć do negocjacji. Mahrez mógłby grać w linii pomocy i włączać się w akcje ofensywne.

Fot. Oleg Bkhambri (Voltmetro) / CC BY-SA 3.0

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Defensywny środkowy pomocnik? Serio?

@Szreko: U Ernesto wszyscy sa defensywni :D

@El dominatore: Hehe nie wiem czy to zabawne czy jednak smutne:D a tak serio fajnie mieć takich defensywnych graczy. Z takim dryblingiem i skillem w ataku:D
« Powrót do wszystkich komentarzy