Barcelona otrzymuje wiele ofert za José Arnaiza, ale może zgodzić się jedynie na wypożyczenie

Grzegorz Zioło

21 czerwca 2018, 10:30

Sport

24 komentarze
  • José Arnaiz wzbudził zainteresowanie wielu klubów dobrymi występami w barwach Barcelony B
  • Napastnik leczy obecnie kontuzję pachwiny, która wykluczyła go z gry przez ostatnie pół roku
  • Blaugrana może zgodzić się jedynie na wypożyczenie Arnaiza, a sam zawodnik chciałby w przyszłym sezonie grać w Primera División

José Arnaiz nie zdołał rozegrać całego sezonu w barwach Barcelony B, ale dobre występy przed kontuzją pachwiny były wystarczające, żeby wzbudzić zainteresowanie dyrektorów sportowych kilku klubów. Jak podaje Sport, napastnik Barçy ma obecnie do wyboru oferty nawet dziesięciu zespołów, ale Blaugrana może zgodzić się na jego odejście jedynie w formie wypożyczenia.

Jednym z zainteresowanych klubów jest Getafe, dla którego transfer Arnaiza miałby być rekompensatą za utratę Ramona Planesa na rzecz Barcelony. Katalończycy nie chcą jednak tracić praw do swojego napastnika, na którego zwrócił uwagę Ernesto Valverde. Arnaiz jako jedyny zawodnik drużyny rezerw otrzymał w zeszłym sezonie szansę debiutu w Primera División, choć pojawił się na boisku jedynie na pięć minut w styczniowym meczu z Levante.

Decyzja trenera Blaugrany w sprawie Arnaiza będzie mieć duże znaczenie dla przyszłości zawodnika. Napastnik zostanie w Barcelonie tylko, jeśli będzie mógł liczyć na grę w pierwszym zespole. Jeśli miałby odejść z klubu, chciałby występować w Primera División. Oprócz ofert z ligi hiszpańskiej Arnaiz otrzymuje też propozycje z Anglii i Francji. Niewiadomą pozostaje też forma 23-latka, który po kontuzji pachwiny musiał przejść operację i przez ostatnie pół roku był wykluczony z gry.

 

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Po mojemu to on jest na poziomie Paco jak nie lepiej. Ja dałbym mu szansę szczególnie, że wiele klubów zgłasza nim zainteresowanie i można sporo zarobić.

Moim zdaniem akurat w jego przypadku wypożyczenie do słabszego klubu z PD jest najbardziej optymalną opcją. Zapowiadał się świetnie przed kontuzją, więc takie wypożyczenie pozwoliłoby na obserwację czy wraca do formy po kontuzji, on dostawał by minuty potrzebne do rozwoju, a jak się sprawdzi to w sezonie 2019/20 może być włączony do pierwszego składu np. gdyby Paco został sprzedany (lub inny zawodnik, który ponoć ma przyjść, nie wiem po co jak Paco jest idealny i nie zaistniał tylko dlatego, że nie dostaje minut) albo wtedy może zostać sprzedany z zyskiem, bo teraz to pewnie za dużo za niego nie dostaniemy. Definitywna sprzedaż teraz w ogóle by się nam nie opłaciła, ewentualnie z opcją pierwokupu za niewiele więcej niż kwota sprzedaży.

Pedro debiutował w wieku 21 lat. 23, to wcale nie dużo. Chłopak potrzebuje szansy i trenera, który mu zaufa. Ja nie mówię, że to będzie drugi Messi. Ale poziom jaki kiedyś prezentował Pedro jest w jego zasięgu. Taki zamiennik byłby idealny, biorąc pod uwagę fakt, że nasze dwie armaty mają już po 31 lat. Trzeba dać im odpoczywać w takich meczach jak z Getafe itp, ale żeby te mecze wygrywać, trzeba zawodników na odpowiednim poziomie.

W przyszłym sezonie Paco powinien dostać dużo więcej szans. Myślę, że jak złapie rytm, to byłby jednym z najlepszych strzelców w zespole. Skuteczności gorszej od Suareza to nie będzie miał. Wypracować mu chociaż połowę szans, które Suarez zmarnował. Ciekawe jakie by miał wtedy liczby.

Poza tym, nasi podstawowi napastnicy mają za dużo minut w nogach. Myślę, że głód gry, świeżość lepiej by na nich wpłynęły, szczególnie na końcówkę sezonu.

Sprzedać definitywnie póki są chętni ☺️

Jeśli są chętni to trzeba go sprzedać, bo kariery w Barcelonie nie zrobi.

23- latek i wciąż talent . Sprzedać i zapomnieć....

Jak na niego patrzę to od razu przypominają się tacy piłkarze jak Tello, Luis Garcia ,Santiago Ezquerro czy Geovanni. Dobry na słabe zespoły, ale na "grubszego zwierza" to chyba za mały kaliber. Można sprzedać, jak w przypadku Marlona z opcją pierwokupu. Wypożyczeniom mówię stanowcze i zdecydowane: NIE!!!

na sprzedaż z chłopem, teraz przynajmniej można byłoby coś zarobić na nim

Komentarz usunięty przez użytkownika

Powinien odejść z opcją wykupu po sezonie albo dwóch. Pamięta ktoś jakieś wypożyczanie które się dla Nas dobrze skończyło? Przeważnie oddajemy później piłkarzy za darmo, a tak już teraz dostaniemy jakaś kasę, a jak Arnaiz się sprawdzi to go odkupimy.

Powinien odejść.