Hatem Ben Arfa: Ousmane Dembélé jest najlepszym zawodnikiem reprezentacji Francji

Julia Cicha

20 czerwca 2018, 21:00

Mundo Deportivo

34 komentarze
  • Hatem Ben Arfa uważa, że Ousmane Dembélé może poprowadzić reprezentację Francji do mistrzostwa świata
  • Wg niego napastnik jest niedoceniany, a ma w sobie ogromny potencjał
  • Zawodnik PSG jest zdania, że wszyscy Francuzi powinni wspierać Dembélé, by ten pokazał pełnię swoich możliwości

Hatem Ben Arfa napisał artykuł dla France Football, w którym opowiedział o reprezentacji Francji, a w szczególności o Ousmane’ie Dembélé, którego uważa za najlepszego zawodnika Les Blues. Poniżej przedstawiamy najważniejsze fragmenty tekstu.

− Dembélé może sprawić, że Francja wygra mistrzostwa. Nie chcę tu nikogo prowokować, ale wg mnie ani Griezmann, ani Mbappe nie są w stanie tego dokonać. Nawet po meczu z Australią podtrzymuję, że to wyjątkowy piłkarz. To imponujący napastnik, który ma wszystko, by stać się sensacją. Antoine jest efektywny i inteligentny, a Kylian szybki, wie też, co robić z piłką. Ousmane ma te wszystkie rzeczy i coś więcej – jest geniuszem. Jest ucieleśnieniem piłki nożnej, którą kocham. Ryzykuje, jest spontaniczny, pełen fantazji.

− W porównaniu z kolegami z ataku Dembélé częściej improwizuje, ma instynkt, trochę jak Neymar. Kiedy ma piłkę, rzadko wiesz, co z nią zrobi. Być może on sam tego nie wie, ale nie ma to znaczenia, bo ciężko jest się temu przeciwstawić. Jest kreatywny, innowacyjny, jako jeden z niewielu graczy na świecie umie w pojedynkę zdestabilizować defensywę rywali. Jego potencjał jest niedoceniany.

− Gdyby miał do dyspozycji najlepsze warunki, a do tej pory tak nie było, według mnie stałby się rewelacją turnieju. Przystawiono mu nóż do gardła, nie robimy wystarczająco, by mu pomóc. Teraz widzimy tylko 60% z jego ogromnego potencjału. Czy popełnia błędy? Oczywiście. I co  tego? Tylko ci, którzy nie próbują, mają piękne statystyki. Do niczego się to nie przydaje, liczby nie wygrywają spotkań. Dembélé rozwinął się w ataku, jest spokojniejszy i dokładniejszy.

− Dembélé nie może czuć się manipulowany przez innych, by można było w pełni wykorzystać jego potencjał. Mundial to również rozgrywki indywidualne. Ousmane musi zdać sobie sprawę, że to on jest najsilniejszym punktem w ataku Francuzów. Nie ma powodów do posiadania kompleksów, cała Francja powinna stać za nim, szczególnie po trudnym debiucie. Nie można odstawiać go na bok. Trzeba naciskać.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ale wazeliniarz, ciekawe czego chce od Dembele :-)

Póki co najlepszym piłkarzem reprezentacji Francji jest Kante zdecydowanie wybija się na tle reszty. Bo reszta to gra jako tako ze wskazaniem na poniżej oczekiwań. Tyle ze zawodników defensywnych mniej się ceni od ofensywnych

No właśnie, nikt nie wie co zrobi z piłką nawet on sam nie wie. Jeżeli to jest najlepszy zawodnik Francji to daleko na tym turnieju nie zajadą

konto usunięte

I znowu pompowanie Dembele. Nic jeszcze nie pokazał oprócz przyzwoitej, często dobrej gry,a robią z niego drugiego Henrego- a w tym przypadku najlepszego pilkarza Francji :D

A potem sie dziwimy, ze ciezko mu udzwignac presje.

Chyba jednak Mbappe jest bardziej utalentowany.

Chciałbym by był lepszy za rok niż Griezmann, chciałbym Antkowi walnąć pstryczek w nos :D Barca by zyskała dużo morali !

konto usunięte

Odważne stwierdzenie żeby 20 latek w kadrze w której są takie asy był określany mianem najlepszego... trochę go poniosło według mnie.

konto usunięte

Geniuszem jeszcze nie jest Dembele, ale może nim się stać. Sadze, ze kolejny mundial to będzie jego czas, teraz jeszcze jest młody i miał trochę pecha z kontuzja, przez co nie grał i nie mógł stać się bardziej „ułożonym piłkarzem”. Piłkarz tez musi być gotowy, by stać się liderem drużyny, inaczej nigdy się nie wybije. Dembele potrzebuje jeszcze odrobiny czasu.

Dembele pewno jutro ława. Zresztą żadna nowość. Ale dajmy mu czas. Jak to niektórzy piszą, jest jeszcze młody i ma czas. Wielki talent he he

A Griezmann czy Mbappe to rolnicy? :D

Hatem trochę przesadza, ja stawiam że to Griezmann będzie odgrywał kluczową rolę ze względu na doświadczenie, ale Mbappe i Dembele też mogą błyszczeć.

Ben Arfa wyjaśnia obrońców liczb chociażby takiego Rakiticia... dla mnie osobiście gra Barcy zmieniła się na gorsze dlatego bo mamy właśnie coraz mniej wirtuozow pełnych fantazji, tym bardziej po odejściu Iniesty a wcześniej Neymara.

Chciałbym żeby go kupili do Barcelony, bo tak ładnie powiedział na temat obecnego zawodnika Barcelony.

"Jest ucieleśnieniem piłki nożnej, którą kocham. Ryzykuje, jest spontaniczny, pełen fantazji."

"Czy popełnia błędy? Oczywiście. I co tego? Tylko ci, którzy nie próbują, mają piękne statystyki. Do niczego się to nie przydaje, liczby nie wygrywają spotkań. "


to jest coś co uwielbiam a czego statystyki nie oddadzą, dlatego podpisuję się pod tymi słowami, lepiej się tego nie dało powiedzieć panie Ben Arfa.

Uuuuuuuuu antysemityzm. Przecież musi być jakiś żyd wśród tylu muzułmanów.