Mundo Deportivo: Transfer de Jonga do Barcelony bardziej prawdopodobny w 2019 roku

Grzegorz Zioło

20 czerwca 2018, 14:15

Mundo Deportivo

28 komentarzy
  • Według Mundo Deportivo Barcelona nie będzie za wszelką cenę walczyć o transfer Frenkiego de Jonga już w najbliższym okienku 
  • Bardziej prawdopodobne jest, że Holender trafi na Camp Nou przed sezonem 2019/20, zgodnie z wcześniejszymi założeniami
  • Argumenty działające na niekorzyść szybszego transferu to sprzeciw Ajaksu i kontuzja młodego pomocnika

Frenkie de Jong to jeden z najważniejszych celów transferowych FC Barcelony, jednak coraz bardziej prawdopodobne staje się, że zawodnik Ajaksu będzie mógł trafić na Camp Nou dopiero w sezonie 2019/20. Początkowe plany Blaugrany zakładały właśnie tę datę sprowadzenia Holendra, ale ostatnio zaczęto poważnie rozważać możliwość przyspieszenia transferu i przeprowadzenia go już w najbliższym okienku. Przedstawiciele Barçy kontaktowali się w tej sprawie z otoczeniem de Jonga, jednak w przyszłym sezonie pomocnik najprawdopodobniej będzie dalej grał w barwach Ajaksu.

Jak informuje Mundo Deportivo, przełożenie transferu de Jonga na kolejny rok jest spowodowane dwoma czynnikami. Po pierwsze, Ajax nie zamierza pozbywać się kolejnego utalentowanego zawodnika, a po drugie, Holender w lutym doznał kontuzji więzadeł stawu skokowego, która wykluczyła go z gry do końca sezonu. Powrót do pełni formy może zająć pomocnikowi trochę czasu, a Barcelona potrzebuje natychmiastowych wzmocnień, nawet jeśli chodzi o tak młodych i przyszłościowych piłkarzy.

Frenkie de Jong ma 21 lat i niewątpliwie prezentuje wysoką piłkarską jakość. Choć jego naturalną pozycją na boisku jest środek pomocy, w tym sezonie z powodzeniem grał także jako środkowy obrońca. Sztab szkoleniowy Barçy widzi u tego zawodnika warunki, dzięki którym mógłby on występować również na bardziej ofensywnych pozycjach. 

Celem Ajaksu na najbliższy sezon jest odzyskanie tytułu mistrza Holandii, dlatego amsterdamczycy nie chcą pozbywać się kolejnej młodej gwiazdy po tym, jak do AS Romy odszedł Justin Kluivert. Według Mundo Deportivo do transferu de Jonga nie przekona ich nawet korzystna finansowo propozycja. Z tego powodu Barcelona nie zamierza za wszelką cenę starać się pozyskać Holendra w tym okienku transferowym, ale będzie dalej uważnie śledzić jego rozwój i pracować nad przyszłym transferem. Optymalnym rozwiązaniem byłoby dojście do porozumienia z Ajaksem i zagwarantowanie sobie możliwości sprowadzenia de Jonga latem 2019 roku.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

można by się zainteresować sytuacją Bruno Fernandesa i Gelsona Martinsa , obydwaj mieli dobry sezon byli motorem napędowym sportingu obydwaj też zerwali kontrakt więc są dostępni za darmo , obydwaj mają 23 lata i mają kolejno w tym sezonie 17 goli 12 asyst i 11 goli 9 asyst , podpis troszkę by kosztował ale nie tyle co transfer , nie patrzmy na to z pryzmatu gomesa , jemu siadła psychika troszkę , warto by zaryzykować

Nie kupimy nikogo.
Eriksen - nie do wyciągnięcia( z naszym zarządem)
Pjanić - dobry i solidny piłkarz ale za stary na Barce i te 80 mln za niego to zdecydowanie zadużo.
Rabiot - wymysł prasy pozatym gra w PSG , tak zgadza się w tym samym klubie któremu chcieliśmy zabrać Verattiego a skończyło się na tym że nam zabrali Neymara za co ja jestem i będę im wdzięczny.
Jest jeszcze Paul Pogba który chce odejść i niektórzy tutaj o nim piszą. Pogba to najbardziej przeceniony gracz na świecie pozatym by tutaj niepasował.
De Jong - przyjdzie w tym roku czy nie przyjdzie wszystko jedno to i tak nic nie zmieni. Ja mu radze by został albo poszedł do klubu gdzie pogra sporo. U nas niestety wielu minut niedostanie.
Arthur - nasz jedyny możliwy transfer do pomocy
Ehh ten zarząd.....
Jesli nic się nie zmieni to będzie słabo.
Miłego oglądania 1/4 LM życze z takim składem.
VeB!

De Jong 2019 Arthur 2019 a my kolejny sezon odpadamy w 1/4

Niech zrobią tak jak chce Abidal. Kupić teraz i zostawić na rok w Ajaxie

To prawda, że Kluivert wymieniany jako jeden z najciekawiej zapowiadających się talentów poszedł do Romy za 20mln? To za jakichś kotów w workach z Brazylii płaci się po 40mln a o taką perełkę nikt nie walczy? Zwłaszcza, że tańszy to chyba nigdy nie będzie.

ustalić cenę ,zagwarantować transfer i niech zostaje na rok, tylko trzeba wynegocjować dobrą cenę bo za rok zapłacimy za niego 65mln znając inflację i nasze negocjacje, bo my takimi podchodami sami nabijamy sobie cenę

Dobry pomysł, dogadać się i niech gra jeszcze rok w Holandii