Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:05  ·  International Champions Cup TVP Sport   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Mundo Deportivo: Nowe negocjacje ws. Arthura w tym tygodniu

 20 czerwca 2018, 16:40

 Jakub Grzeszczak

Źródło: Mundo Deportivo

 7 komentarzy

  • Éric Abidal przyznał wczoraj, że ruchy transferowe klubu zostały już wcześniej omówione z Ernesto Valverde, a nazwiska potencjalnych wzmocnień nie powinny ulec większym zmianom
  • Barcelona wierzy, że sprowadzenie Arthura tego lata jest możliwe nawet bez dopłacania dużej kwoty
  • Mundo Deportivo informuje, że w tym tygodniu do Brazylii wyleci delegacja klubu, aby rozpocząć nowe negocjacje

Mimo że klub już w marcu osiągnął porozumienie w sprawie transferu pomocnika, który stanie się zawodnikiem Blaugrany w styczniu 2019 roku, Barcelona chce mieć zawodnika u siebie już tego lata. Niedawne doświadczenia z Yerrym Miną, który został kupiony w trakcie zimowego okienka transferowego i nie miał wystarczająco czasu na adaptację, jak również odejście Andrésa Iniesty i kontuzja Carlesa Aleñi sprawiają, że zarząd Barcelony chce przyśpieszyć sprowadzenie środkowego pomocnika Grêmio. Pozytywnie na temat Arthura wypowiadał się także Abidal.

Kataloński klub podjął kilka tygodni temu pierwszą próbę przekonania Grêmio do sprzedaży pomocnika już tego lata, lecz Pep Segura spotkał się ze stanowczą odmową. Niedawna zmiana nastawienia prezesa brazylijskiego klubu Romildo Bolzána sprawia jednak, że Barça wierzy w osiągnięcie postawionego celu. Mundo Deportivo informowało już w miniony poniedziałek, że bieżący tydzień może okazać się kluczowy w kwestii terminu sprowadzenia Arthur Melo.

Przewiduje się, że w ciągu kilku najbliższych dni do Brazylii wyleci delegacja z Barcelony, która rozpocznie nowe negocjacje z Grêmio. Klub z Porto Alegre miał zarobić na sprzedaży zawodnika 30 milionów euro plus dziewięć milionów zmiennych, ale w przypadku przyśpieszenia transferu będzie domagał się podniesienia tej kwoty. Katalończycy wierzą, że uda się osiągnąć porozumienie bez dopłacania za zawodnika zbyt dużo. Mówi się o niewielkiej kwocie w ratach lub dodatkowych zmiennych.

W czasie gdy Barça i Grêmio rozpoczynają kolejne negocjacje w sprawie przyszłości pomocnika, Arthur korzysta z przerwy w rozgrywkach ligi brazylijskiej spowodowanej Mistrzostwami Świata w Rosji. Zawodnik wziął udział w ślubie znajomego, a następnie wyjechał do Rio de Janeiro, gdzie będzie przebywał do końca tygodnia.

Udostępnij:

Komentarze (7)

Gorące tematy