Mundo Deportivo: Nowe negocjacje ws. Arthura w tym tygodniu

Jakub Grzeszczak

20 czerwca 2018, 16:40

Mundo Deportivo

7 komentarzy
  • Éric Abidal przyznał wczoraj, że ruchy transferowe klubu zostały już wcześniej omówione z Ernesto Valverde, a nazwiska potencjalnych wzmocnień nie powinny ulec większym zmianom
  • Barcelona wierzy, że sprowadzenie Arthura tego lata jest możliwe nawet bez dopłacania dużej kwoty
  • Mundo Deportivo informuje, że w tym tygodniu do Brazylii wyleci delegacja klubu, aby rozpocząć nowe negocjacje

Mimo że klub już w marcu osiągnął porozumienie w sprawie transferu pomocnika, który stanie się zawodnikiem Blaugrany w styczniu 2019 roku, Barcelona chce mieć zawodnika u siebie już tego lata. Niedawne doświadczenia z Yerrym Miną, który został kupiony w trakcie zimowego okienka transferowego i nie miał wystarczająco czasu na adaptację, jak również odejście Andrésa Iniesty i kontuzja Carlesa Aleñi sprawiają, że zarząd Barcelony chce przyśpieszyć sprowadzenie środkowego pomocnika Grêmio. Pozytywnie na temat Arthura wypowiadał się także Abidal.

Kataloński klub podjął kilka tygodni temu pierwszą próbę przekonania Grêmio do sprzedaży pomocnika już tego lata, lecz Pep Segura spotkał się ze stanowczą odmową. Niedawna zmiana nastawienia prezesa brazylijskiego klubu Romildo Bolzána sprawia jednak, że Barça wierzy w osiągnięcie postawionego celu. Mundo Deportivo informowało już w miniony poniedziałek, że bieżący tydzień może okazać się kluczowy w kwestii terminu sprowadzenia Arthur Melo.

Przewiduje się, że w ciągu kilku najbliższych dni do Brazylii wyleci delegacja z Barcelony, która rozpocznie nowe negocjacje z Grêmio. Klub z Porto Alegre miał zarobić na sprzedaży zawodnika 30 milionów euro plus dziewięć milionów zmiennych, ale w przypadku przyśpieszenia transferu będzie domagał się podniesienia tej kwoty. Katalończycy wierzą, że uda się osiągnąć porozumienie bez dopłacania za zawodnika zbyt dużo. Mówi się o niewielkiej kwocie w ratach lub dodatkowych zmiennych.

W czasie gdy Barça i Grêmio rozpoczynają kolejne negocjacje w sprawie przyszłości pomocnika, Arthur korzysta z przerwy w rozgrywkach ligi brazylijskiej spowodowanej Mistrzostwami Świata w Rosji. Zawodnik wziął udział w ślubie znajomego, a następnie wyjechał do Rio de Janeiro, gdzie będzie przebywał do końca tygodnia.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Barcelona zainteresowana Pjaniciem20.06.2018 19:29:46 | 5
Agent Miralema Pjanicia przyznał, że zainteresowanie Barcelony bardzo schlebia piłkarzowi Juventusu. Dzisiejszy Tuttosport wręcz krzyczy z okładki tytułem o potencjalnej cenie 80 milionów euro, jaką Bianconeri wyznaczyli za bośniackiego pomocnika. Duma Katalonii jest poważnie zainteresowana tym transferem po tym, jak swoją przygodę z Barceloną zakończył Andres Iniesta.

"Bardzo nam to schlebia. Miralem przyciągnął zainteresowanie wielkich klubów dzięki świetnej grze w Juve. W tej chwili jest na wakacjach, jeśli Barcelona chce go pozyskać, najpierw musi skontaktować się z Juventusem by rozpocząć negocjacje" - powiedział Michael Becker dla Mundo Deportivo.

konto usunięte

Dobrze, że zarząd planuje sprowadzić Arthura wcześniej, nawet kosztem dopłaty. Należy jednak pamiętać że powinniśmy też kupić pomocnika na teraz i ja w tej roli byk widział Thiago, szczególnie że jest do wyjęcia za około 60 mln. Jakoś Pjanic mnie nie przekonuje, no ewentualnie jeśli nie Thiago to Rabiot lub Pogba.

Tylko latem i tylko przed pre sezonem. Inaczej zmarnuje się od stycznia.