Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:05  ·  International Champions Cup TVP Sport   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Carles Puyol: Piqué nie jest odpowiedzialny za decyzję Griezmanna

 20 czerwca 2018, 11:15

 Julia Cicha

Źródło: Marca

 8 komentarzy

  • Carles Puyol uważa, że Gerard Piqué nie ponosi odpowiedzialności za decyzję Griezmanna
  • Były obrońca wierzy, że problematyczna sytuacja z trenerem reprezentacji Hiszpanii może zjednoczyć zespół
  • Hiszpan ostrzega, że na mundialu nie ma łatwych spotkań

Carles Puyol został patronem projektu Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Były piłkarz udzielił wypowiedzi dla mediów i opowiedział o obecnej sytuacji Barcelony oraz o trwających mistrzostwach świata.

Czego potrzebuje Barcelona?: Myślę, że ma jeden z najlepszych zespołów na świecie, musi po prostu się wzmocnić i nieco poprawić, ale już ma dobry skład.

Griezmann: Nie mam pojęcia, co się stało. Nie ma mnie w Barcelonie, jedynie śledzę wydarzenia.

Piqué i dokument Griezmanna: Uważam, że Piqué nie jest odpowiedzialny za tę decyzję. Nie ma nic złego w tym, że jego firma wyprodukowała film. Wiele osób może myśleć, że Gerard wpłynął na Griezmanna, ale to nieprawda. Francuz sam podjął decyzję, która była zbyt ważna, by kierować się opinią osoby z zewnątrz.

Bartomeu kibicujący Argentynie Messiego: To jego decyzja i trzeba ją uszanować.

Neymar: To świetny piłkarz, jeden z najlepszych na świecie. Wolałbym, by grał w Barcelonie, a nie w Realu. W piłce nożnej wszystko może się zdarzyć, więc może trafić do Madrytu. Zostało jeszcze całe lato, a nie jest łatwo odejść z PSG. Widzieliśmy już jednak wiele pozornie niemożliwych rzeczy, które doszły do skutku.

Mecz Hiszpanii z Portugalią: Początek nie był dobry, bo straciliśmy bramkę, ale zespół pozytywnie zareagował, pokazał, że jest silną drużyną. Uważam, że dalej mamy takie same szanse na sukces. Spotkanie z Iranem będzie trudne, wszystkie takie są, to w końcu mundial. Nie ma już marginesu błędu, ale nasi piłkarze są doświadczeni i wiedzą o tym. Muszą trzymać się tej samej filozofii, dzięki temu może im się udać.

Wpływ zamieszania z trenerem na szanse Hiszpanii: Wszystko, co się wydarzyło, było zaskakujące, ale nie jestem za bardzo w temacie. Kiedy wybierałem się do Rosji, dowiedziałem się o wszystkim. Teraz trzeba myśleć o teraźniejszości, mamy nowego trenera, ale piłkarze są ci sami i mają takie same szanse.

Lopetegui: Nie wiem, co się stało, więc nie mogę wypowiadać się na ten temat. Trudno jest odmówić Barcelonie czy Realowi i powiedzieć „poczekam do zakończenia mistrzostw”. Real musiał szukać trenera po odejściu Zidane’a i rozumiem, że zainteresował się Lopeteguim, bo to świetny szkoleniowiec. O dalszych wydarzeniach nic nie wiem.

Wiadomość dla zawodników: Zawsze pojawiają się przeszkody. Obecna sytuacja jest wyjątkowa, ale tak się stało i grupa może dzięki temu bardziej się zjednoczyć. Jeśli piłkarze chcą zdobyć mistrzostwo, muszą razem dawać z siebie wszystko.

De Gea pierwszym bramkarzem: Oczywiście, De Gea jest jednym z najlepszych bramkarzy na świecie. Wszyscy popełniamy błędy i na pewno nie chcemy tego robić. Trzeba mu zaufać, a jedynym na to sposobem jest ponowne wystawienie go do gry.

Fot. Gerard Reyes / CC BY 2.0

Udostępnij:

Komentarze (8)

Gorące tematy