Carles Puyol: Piqué nie jest odpowiedzialny za decyzję Griezmanna

Julia Cicha

20 czerwca 2018, 11:15

Marca

8 komentarzy
  • Carles Puyol uważa, że Gerard Piqué nie ponosi odpowiedzialności za decyzję Griezmanna
  • Były obrońca wierzy, że problematyczna sytuacja z trenerem reprezentacji Hiszpanii może zjednoczyć zespół
  • Hiszpan ostrzega, że na mundialu nie ma łatwych spotkań

Carles Puyol został patronem projektu Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Były piłkarz udzielił wypowiedzi dla mediów i opowiedział o obecnej sytuacji Barcelony oraz o trwających mistrzostwach świata.

Czego potrzebuje Barcelona?: Myślę, że ma jeden z najlepszych zespołów na świecie, musi po prostu się wzmocnić i nieco poprawić, ale już ma dobry skład.

Griezmann: Nie mam pojęcia, co się stało. Nie ma mnie w Barcelonie, jedynie śledzę wydarzenia.

Piqué i dokument Griezmanna: Uważam, że Piqué nie jest odpowiedzialny za tę decyzję. Nie ma nic złego w tym, że jego firma wyprodukowała film. Wiele osób może myśleć, że Gerard wpłynął na Griezmanna, ale to nieprawda. Francuz sam podjął decyzję, która była zbyt ważna, by kierować się opinią osoby z zewnątrz.

Bartomeu kibicujący Argentynie Messiego: To jego decyzja i trzeba ją uszanować.

Neymar: To świetny piłkarz, jeden z najlepszych na świecie. Wolałbym, by grał w Barcelonie, a nie w Realu. W piłce nożnej wszystko może się zdarzyć, więc może trafić do Madrytu. Zostało jeszcze całe lato, a nie jest łatwo odejść z PSG. Widzieliśmy już jednak wiele pozornie niemożliwych rzeczy, które doszły do skutku.

Mecz Hiszpanii z Portugalią: Początek nie był dobry, bo straciliśmy bramkę, ale zespół pozytywnie zareagował, pokazał, że jest silną drużyną. Uważam, że dalej mamy takie same szanse na sukces. Spotkanie z Iranem będzie trudne, wszystkie takie są, to w końcu mundial. Nie ma już marginesu błędu, ale nasi piłkarze są doświadczeni i wiedzą o tym. Muszą trzymać się tej samej filozofii, dzięki temu może im się udać.

Wpływ zamieszania z trenerem na szanse Hiszpanii: Wszystko, co się wydarzyło, było zaskakujące, ale nie jestem za bardzo w temacie. Kiedy wybierałem się do Rosji, dowiedziałem się o wszystkim. Teraz trzeba myśleć o teraźniejszości, mamy nowego trenera, ale piłkarze są ci sami i mają takie same szanse.

Lopetegui: Nie wiem, co się stało, więc nie mogę wypowiadać się na ten temat. Trudno jest odmówić Barcelonie czy Realowi i powiedzieć „poczekam do zakończenia mistrzostw”. Real musiał szukać trenera po odejściu Zidane’a i rozumiem, że zainteresował się Lopeteguim, bo to świetny szkoleniowiec. O dalszych wydarzeniach nic nie wiem.

Wiadomość dla zawodników: Zawsze pojawiają się przeszkody. Obecna sytuacja jest wyjątkowa, ale tak się stało i grupa może dzięki temu bardziej się zjednoczyć. Jeśli piłkarze chcą zdobyć mistrzostwo, muszą razem dawać z siebie wszystko.

De Gea pierwszym bramkarzem: Oczywiście, De Gea jest jednym z najlepszych bramkarzy na świecie. Wszyscy popełniamy błędy i na pewno nie chcemy tego robić. Trzeba mu zaufać, a jedynym na to sposobem jest ponowne wystawienie go do gry.

Fot. Gerard Reyes / CC BY 2.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie rozumiem tego zamieszania z Pique. Gość nic złego nie robił, ale teraz będą szukać winnych niepowodzenia, a prawda taka że Antek poleciał na kase. Z resztą kibicy prędzej by wypędzili zarząd Barcy z miasta niż mieli coś za złe Gerardowi xD

Kto to jest Carley Puyol?

Jak by nie było kwas pozostał. Pique nie powinien się za to brać. Jeśli prowadzi jakiś biznes to powinien pilnować żeby w żaden sposób nie miał nic wspólnego z interesami prowadzonymi przez jego głównego pracodawcę.

Wy na serio macie 13 lat. Kiedy zrozumiecie, że Pikej prowadzi kilka biznesów, którymi zarabia sobie na waciki? Nie siedzi w głowie innych kopaczy i nie decyduje za nich, czy zostają w klubach, czy przychodzą do Barcelony. Wykonał to co do niego należy: zlecenie + poinformowanie Klubu o decyzji AG7.

Na decyzję wpływu nie miał.
Wpłynął jednak na to, że Atletico ma dowody na Barce, ktore mogą doprowadzić do sporych kar

Oczywiście, że Pique nie miał wpływu na decyzje Antka. Jakby miał na nią wpłynąć, to na filmiku Griezman ogłosiłby, że przechodzi do Barcelony