Dyrekcja sportowa Barcelony ustaliła priorytety na letnie okienko transferowe

Grzegorz Zioło

19 czerwca 2018, 12:15

Sport

97 komentarzy
  • Podczas spotkania Érica Abidala i Ramona Planesa z Pepem Segurą ustalono priorytety Barcelony na letnie okienko transferowe
  • Blaugrana chce sprowadzić dwóch pomocników, w tym Arthura, zawodnika ofensywnego i środkowego obrońcę, którym ma być Clement Lenglet
  • Z klubu ma odejść pięciu lub sześciu piłkarzy, żeby zwolnić miejsce w kadrze

Dyrekcja sportowa FC Barcelony rozpoczęła wczoraj pracę w nowym składzie i zajęła się planowaniem transferów przed nowym sezonem. Éric Abidal i Ramon Planes spotkali się z Pepem Segurą, żeby ustalić priorytety klubu po tym, jak Antoine Griezmann zdecydował się zostać w Atlético. Drużynę ma wzmocnić dwóch pomocników, w tym Arthur, środkowy obrońca i zawodnik ofensywny, który mógłby zastąpić Paco Alcácera. Negocjacje już trwają, jednak na rynku wciąż pojawiają się nowe możliwości.

Po odmowie ze strony Antoine'a Griezmanna Barça zmieniła plany. W przyszłym sezonie Philippe Coutinho ma grać bardziej ofensywnie i zająć miejsce u boku Leo Messiego i Luisa Suáreza, dlatego potrzebne są wzmocnienia w środku pola. Blaugrana postara się przyspieszyć transfer Arthura, by zawodnik mógł przejść okres przygotowawczy z zespołem, oraz poszuka jeszcze jednego klasowego pomocnika. Zastąpienie Andrésa Iniesty wydaje się praktycznie niemożliwe, ponieważ brakuje piłkarzy o podobnym profilu, ale Barça planuje sprowadzić młodego gracza, który podniesie jakość w linii pomocy. Na tego piłkarza zostanie przeznaczona większość dostępnych środków na transfery. Blaugrana pozostaje czujna, ponieważ niektórzy zawodnicy na najwyższym poziomie mogą w nabliższym czasie wejść na rynek transferowy.

Barcelona planuje też pozyskanie środkowego obrońcy, którym ma być Clement Lenglet. Negocjacje są w zaawansowanej fazie, ale Barça może zaczekać do początku lipca, żeby wpłacić klauzulę odstępnego. Ostatni transfer będzie wzmocnieniem w ofensywie. Klub szuka bramkostrzelnego zawodnika w dostępnej cenie, który w przyszłości zostanie ważnym punktem drużyny.

Dyrekcja sportowa przeanalizowała również sytuację zawodników przeznaczonych na sprzedaż. Ernesto Valverde chce mieć wąską kadrę i zamierza dać szansę wychowankom, dlatego z klubu musi odejść pięciu lub sześciu piłkarzy. Barcelonie zależy na tym, żeby sprzedać ich przed rozpoczęciem okresu przygotowawczego. Trwają negocjacje z różnymi klubami, jednak do tej pory do skutku doszedł jedynie transfer Gerarda Deulofeu. Wydaje się za to, że z Barcelony nie odejdzie Jasper Cillessen. Rezerwowy bramkarz ma oferty z czołowych europejskich klubów, ale sztab szkoleniowy Blaugrany dał mu do zrozumienia, że liczy na niego w przyszłym sezonie. Holender zostanie sprzedany jedynie w przypadku otrzymania oferty nie do odrzucenia dla klubu i dla zawodnika.

 

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wolałbym Benjamina Pavarda zamiast Lengleta, a cena podobna i dodatkowo moze grac na prawej obronie :D

@lambard: Pavard to boczny obrońca, Lenglet to środkowy.

@Remi1899: No chyba jednak nie :) Pavard gra w klubie na srodku obrony :) a jesli potrzeba gra tez na prawej ot taka uniwersalność :)
« Powrót do wszystkich komentarzy