Mundo Deportivo: Ferland Mendy potencjalnym zastępstwem Lucasa Digne'a

Jakub Grzeszczak

19 czerwca 2018, 13:00

Mundo Deportivo

20 komentarzy
  • W przypadku odejścia Lucasa Digne'a numerem 1 do jego zastąpienia jest dla Abidala Ferland Mendy
  • Debiutancki sezon lewego obrońcy w Ligue 1 był niezwykle udany 
  • 23-latek jest porównywany do Abidala

Éric Abidal nie musi mierzyć się z planowaniem sezonu 2018/19, ponieważ większość spraw została już ustalona przez Pepa Segurę i Roberta Fernándeza w porozumieniu z Valverde. Podejmowane są próby sprowadzenia Clémenta Lengleta z Sevilli i wydaje się, że poza Francuzem klub nie planuje sprowadzić innych obrońców. W ostatnich dniach niemieckie media donosiły jednak o zainteresowaniu Bayernu Lucaem Digne'em.

24-latek pełni rolę zmiennika Jordiego Alby i w klubie liczy się na jego pozostanie do czasu, aż Juan Miranda się rozwinie i przejdzie do pierwszej drużyny w sezonie 2019/20. Jeśli jednak pojawi się zadowalająca oferta zarówno dla klubu, jak i dla zawodnika, może dojść do konieczności sprowadzenia nowego bocznego obrońcy. Wówczas ważna może okazać się opinia Abidala, bez wątpienia jednego z najlepszych lewych obrońców w historii klubu.

Według informacji Mundo Deportivo, jeśli rzeczywiście pojawi się potrzeba sprowadzenia do klubu lewego obrońcy, numerem jeden na liście Abidala będzie grający w Lyonie Ferland Mendy. Przypomnijmy, że nowy dyrektor sportowy Barçy występował w tym klubie w latach 2004-07. Po zakończeniu piłkarskiej kariery Francuz zajmował się analizą spotkań dla BeIN Sports i brakuje mu nieco doświadczenia w negocjacjach, choć ostatnio ukończył związany z tym kurs.

Obserwowany przez Abidala Mendy ma 180 centymetrów wzrostu i w tym roku skończył 23 lata. Sezon 2017/18 był jego debiutem w najwyższej klasie rozgrywkowej po dwóch latach spędzonych w Ligue 2 w barwach Le Havre. Lyon sprowadził piłkarza za 5 milionów euro i podpisał z nim kontrakt ważny do 2022 roku. W swoim pierwszym sezonie w nowym klubie zawodnik wystąpił w 24 na 27 możliwych spotkań. Obrońca jest silny fizycznie i szybki, a jego technika pozwala mu na dryblowanie i grę piłką w ofensywie. Ma więc to, czego oczekuje się w Barcelonie od bocznego obrońcy. Mimo że nie zdobył żadnej bramki, zdołał zanotować pięć asyst. Francuz w minionym sezonie został sfaulowany 49 razy, podczas gdy sam dopuścił się 29 przewinień. Otrzymał jedynie cztery żółte kartki.

Abidal z dużą uwagą obserwował występy obrońcy w zespole prowadzonym przez Bruno Genésio, z którym dobrze się zna. Menedżer Lyonu oferował nawet Éricowi pracę asystenta, lecz ten odmówił. Ferland Mendy występuje z tym samym numerem na koszulce, z którym Abidal grał w Barcelonie. Jest  też porównywany do byłego lewego obrońcy. Informacje o zainteresowaniu katalońskiego klubu 23-latkiem były podawane przez France Football już w marcu. Ostatnio zawodnik otrzymał propozycję gry na mundialu w reprezentacji Senegalu, lecz odmówił, licząc na znalezienie się w kadrze Didiera Deschampsa, co ostatecznie się nie stało.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A Cucurella? Gdyby zdecydował się odejść Mendy byłby dobrym zastępstwem ;)
« Powrót do wszystkich komentarzy