Sport: Barcelona mocniej postawi na rozwój Ousmane’a Dembélé

Dariusz Maruszczak

18 czerwca 2018, 12:23

Sport

79 komentarzy
  • Jak donosi dziennik Sport, po fiasku transferu Antoine’a Griezmanna Barcelona ma mocniej postawić na Ousmane’a Dembélé
  • 21-latek miał w pierwszym sezonie problemy z przystosowaniem się do nowego otoczenia, także przez kontuzje
  • Barça chce pomóc Francuzowi, aby mógł się rozwijać i prezentować jak najlepszy poziom

W procesie adaptacji w Barcelonie Dembélé przeszkodziły nie tylko problemy z kontuzjami, ale również inne okoliczności. Francuz musiał przystosować się do systemu gry, który nie jest dla niego najlepszy (wiele razy musiał grać jako prawy pomocnik, a nie prawy napastnik). Jego adaptacji w zespole nie ułatwiły również brak znajomości języka i wrodzona nieśmiałość. Oprócz tego w klubie oczekuje się, że zawodnik będzie bardziej skupiony poza boiskiem.

Sztab szkoleniowy szybko zauważył problemy Dembélé w kwestii dojrzałości taktycznej. „Dembélé jest piłkarzem, który nie był przyzwyczajony do pracy taktycznej, i staramy się poprawić ten aspekt. Chcemy, żeby był przystosowany do naszego pomysłu na grę” – powiedział asystent Valverde Jon Aspiazu.

Według Sportu Txingurri jest przekonany, że Dembélé może bardzo poprawić się w zakresie czytania gry (aby przeprowadzać efektowne akcje i ograniczać własne błędy) i pracy w defensywie. Trener Barcelony jest również gotowy pomóc Francuzowi stać się ważniejszym piłkarzem w zespole.

W tym kontekście Valverde rozważa częstsze stosowanie systemu 4-3-3, który był podstawowym ustawieniem w poprzednich sezonach. Taka taktyka znacznie ułatwiłaby grę Dembélé, który występowałby w roli prawego napastnika. Na tej pozycji 21-latek mógłby częściej podejmować próby dryblingu, miałby też mniej obowiązków w defensywie. W tym schemacie Dembélé lepiej wykorzystywałby swoje zdolności, mimo że generalnie styl gry Barcelony, oparty na posiadaniu piłki i wolniejszym przechodzeniu z obrony do ataku, nie jest najlepszy dla Francuza, który najlepiej spisuje się w szybkim ataku, gdy ma więcej wolnej przestrzeni. Valverde korzystał już z ustawienia 4-3-3, zwłaszcza w spotkaniach, w których Messi nie wybiegł na boisko w podstawowym składzie.

Barcelona wierzy, że nie tylko ustawienie taktyczne, ale również obecność Érica Abidala pomoże Dembélé w rozwoju. W poprzednim sezonie 21-latkowi brakowało w klubie takiej postaci były lewy obrońca. Abidal może pomóc Dembélé zaprezentować poziom, który napastnik pokazywał w Borussii Dortmund.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
dux

Mam nadzieję, że się mylę, ale raczej z tego przeciętnego kopacza nic nie będzie...

@dux: Tak samo mówiono o Roberto :)

@Dawid66: no i się nie mylili..niestety.

@Harnas2: Ty się nie pomyliłeś z nickiem. Co najmniej kilka tych Harnasiów dzisiaj już poszło.
konto usunięte

@dux: Przeciętnego kopacza? Ty żeś widział przeciętnego kopacza.... Skoro Dembele dla ciebie to przeciętny kopacz to az strach zapytac jakim jest wg ciebie Kingsley Coman albo Lemar.

@Bartek22: Jakie piwo pijesz i w jakiej ilości to Twoja sprawa. Wierze Ci jednak, że po harnasiu (browar Okocim) gra Roberto wygląda zdecydowanie lepiej.
« Powrót do wszystkich komentarzy