Kolejna niespodzianka na mistrzostwach świata: Niemcy przegrywają z Meksykiem

Ela Rudnicka

17 czerwca 2018, 19:12

47 komentarzy

Pierwszy mecz grupy F zakończył się wynikiem 1:0 dla reprezentacji Meksyku. Decydującą o zwycięstwie bramkę zdobył Hirving Lozano.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo intensywnie. Wbrew przedmeczowym przewidywaniom już od samego początku lepszą drużyną na boisku był Meksyk. Podopieczni trenera Osorio w mecz weszli niesamowicie żywiołowo, szybko, realizując swoje założenia w kontrataku. Okazje na zdobycie bramek w pierwszych 20 minutach mieli m.in. Hirving Lozano, Miguel Layún czy Carlos Vela. Szansę wykorzystał jednak dopiero pierwszy z nich – w 35. minucie meksykański skrzydłowy przyjął piłkę od Javiera Chicharito Hernándeza, a następnie uderzył w stronę słupka, pozostawiając Manuela Neuera bez szans. Niemcy z kolei grali zbyt wolno, wydawali się zagubieni i zaskoczeni postawą rywali. Zdarzały im się jednak przebłyski dobrej gry, m.in. strzał Toniego Kroosa w 38. minucie z rzutu wolnego, który jednak trafił w poprzeczkę po odbiciu przez Ochoę.

W drugiej połowie Niemcy próbowali bardziej zaznaczyć swoją obecność, budując akcje w kierunku bramki przeciwnika. Meksykanie jednak skutecznie uniemożliwiali im osiągnięcie celu. Sami również starali się stwarzać zagrożenie, jednak nie udało im się zdobyć następnej bramki.

To pierwszy od 36 lat przegrany mecz otwarcia reprezentacji Niemic.

L.p. Drużyna Punkty Bramki
1. Meksyk 1-0
2. Korea Południowa -
3. Szwecja
4. Niemcy 0-1

Wcześniej, w ramach pierwszego meczu grupy  E, Kostaryka uległa Serbii 0:1. Zwycięstwo europejskiej drużynie zapewnił Aleksandar Kolarov, który w 56. minucie umieścił piłkę w bramce bezpośrednio po rzucie wolnym. Serbia była zdecydowanie bardziej ofensywnie nastawioną drużyną przez większą część spotkania, jednak fakt ten nie przekładał się na jej umiejętność kreowania okazji bramkowych. Kostarykańczycy zmienili nastawienie na bardziej ofensywne dopiero po straconej bramce. Nie zdało się to na wiele, a konto punktowe Kostaryki pozostaje po pierwszym meczu puste. Serbowie natomiast zapisują na swoim pierwsze 3 punkty.

Wieczorem rozegrane zostanie kolejne spotkanie między dwiema pozostałymi drużynami z grupy E – Brazylią oraz Szwajcarią.