Oficjalnie: Antoine Griezmann zostaje w Atlético!

Julia Cicha

14 czerwca 2018, 21:52

390 komentarzy

Antoine Griezmann oznajmił, że zostaje w Atlético. W wyemitowanym na kanale 0 telewizji Movistar filmie dokumentalnym Francuz przedstawił wszystkie za i przeciw, które kierowały nim, gdy dokonywał wyboru. Poniżej przedstawiamy najważniejsze wypowiedzi napastnika.

− Zdecydowałem się zostać. Czuję presję, by udowodnić wszystkim, że się nie pomyliłem i wierzę w ten klub oraz w kolegów.

− Otrzymałem wiadomość o projekcie Atlético i wzmocnieniach zespołu. Klub robi wszystko, by się rozwijać, byśmy mogli wygrać Ligę Mistrzów u siebie. Bardzo stara się, by ściągnąć topowych graczy. Czuję presję, by wszystko wyszło dobrze.

− Wyobrażam, sobie, że moje milczenie jest bolesne, ale ja też cierpię. Bardzo wpłynęły na mnie gwizdy ze strony kibiców Atlético. Zrobiłem wszystko, by wygrać Ligę Europy, a oni gwizdali. Później to zrozumiałem, bo prasa podawała, że dogadałem się już z Barceloną.

− To jakby wszyscy mówili mi „idź, idź”. Atlético myślało, że wszystko było już załatwione, ale to nieprawda. Mogłem odejść, zdobywając trofeum, lub walczyć w przyszłym sezonie o Ligę Mistrzów. Nie było jak z Realem Sociedad, gdzie wiedziałem, że niczego nie wygram. W Atlético mam na to szansę.

− Chcę wygrać Ligę Mistrzów, bo czegoś nam brakuje. Wydaje się, że mamy pecha w finałach, ale nie o to chodzi – czegoś nam brakuje. W lidze zawsze jesteśmy na drugim lub trzecim miejscu… Rozmawiałem z Cholo i niektórymi kolegami i powiedzieli mi, że jeśli sprowadzimy kilku graczy, możemy wygrać Ligę Mistrzów.

− Najciężej było mi w listopadzie i grudniu. Moja rodzina mówiła, że nie chciała widzieć mnie w tym stanie. Robiłem wszystko, by być w formie, ale nie trafiałem do siatki. Zdecydowałem się poczekać do stycznia i w końcu wszystko skończyło się dobrze. Przeszedłem przez trudne chwile, ale mam silną psychikę.

Decyzję Griezmanna skomentował na Twitterze Gerard Piqué, który napisał: "To inny sposób, by zobaczyć życie piłkarza i jego wątpliwości w kwestii najważniejszej decyzji w karierze. Podziękowania dla Kosmos Studios i w szczególności dla Antoine'a Griezmanna. Zdecydowałeś się zostać w Atlético i mam nadzieję, że następny sezon będzie dla ciebie bardzo udany!".

Niedługo później obrońca Barcelony opublikował kolejny tweet: "Zapamiętajcie jedną rzecz. Pojawią się ludzie krytykujący ten film, bo wydaje się, że wszystkie nowości zawsze są odrzucane. Najważniejsza refleksja, jaką zostawia po sobie to nagranie, to wniosek, że czasem nie wszystko, co się wam sprzedaje, jest prawdziwe. Dobranoc.".

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Griezmann był świetną opcją bo mógł grać na obu skrzydłach, na szpicy i jako cofnięty napastnik. Miał odpowiednie predyspozycje do gry na każdej pozycji w ataku, wchodzi w najlepszy wiek dla piłkarza i był stosunkowo tani. Ciężko będzie o jakąś dobrą alternatywę. Thiago i Eriksen to pomocnicy. Chyba tylko Dybala jest jakąś rozsądną opcją jeżeli szukamy wszechstronnego napastnika.

@salomonFCB: Dybala taki wszechstronny że musi grzać lawe w Argentynie bo nie potrafi grać na innej pozycji niż Messi

@ive03: To jest decyzja trenera a nie brak umiejetnosci ktorych Dybali odmowic nie mozna mam nadzieje ze trafi kiedys do Barcy
« Powrót do wszystkich komentarzy