Fernando Hierro: Nie można w dwa dni zmienić dwóch lat pracy z reprezentacją

Julia Cicha

13 czerwca 2018, 19:00

Marca

14 komentarzy

Fernando Hierro wziął udział w konferencji prasowej po objęciu stanowiska trenera reprezentacji Hiszpanii. Dziś rano prezes RFEF Luis Rubiales zwolnił Julena Lopeteguiego, którego zastąpi właśnie Hierro.

Odczucia: To piękne, pasjonujące wyzwanie. Znam wszystkie okoliczności, praca Julena była fantastyczna. Życzę mu wszystkiego najlepszego. Znam zawodników i razem podejdziemy do mistrzostw z odwagą. Szybko podjąłem decyzję. Mogłem się nie zgodzić albo stawić czoła wyzwaniu. Tak naprawdę to nie mogłem powiedzieć "nie". Nie wybaczyłbym tego sobie.

Pomysł: Nie można w dwa dni zmienić dwóch lat pracy. Duża część sztabu zostaje z nami, musimy postępować inteligentnie. Codziennie byłem z zespołem, proszę piłkarzy, by byli sobą tak samo jak podczas świetnych eliminacji. Trzeba zmieniać jak najmniej, musimy rywalizować w trzech meczach grupowych. Nie ma innego celu. Chciałbym, żebyśmy dobrze grali, mieli piłkę, strzelili 3-4 gole i rywalizowali.

Zespół: Chcę móc spojrzeć wszystkim w oczy. Nie mam wątpliwości, że Federacja postąpiła słusznie. Przyjechaliśmy tutaj po zwycięstwo, nie ma żadnego usprawiedliwienia. Jutro dołączy do nas Juan Carlos Martínez zajmujący się przygotowaniem fizycznym i drugi trener Julian Calero.

Zadanie: Moim zadaniem jest Portugalia, nie myślimy o niczym więcej. Tylko przez rok byłem pierwszym trenerem, przez kolejny rok drugim, ale od 30 lat otaczam się piłką.

Lopetegui: Myślenie o przeszłości byłoby błędem. Ja mam czyste sumienie, musimy być optymistami, podchodzić do meczów z odwagą. Mamy wszystko, by móc rywalizować w turnieju, który rozgrywany jest raz na cztery lata. Rozmawialiśmy z Julenem jak przyjaciele, pożegnaliśmy się.

Zawodnicy: To profesjonaliści, są dorośli i odpowiedzialni. Gdybym nie był pewny, że możemy rozegrać dobre mistrzostwa, nie byłoby mnie tutaj. Piłkarze cieszą się na myśl o tym wyzwaniu tak samo jak wszyscy Hiszpanie. Będziemy działać tak jak do tej pory, mamy obowiązek się przestawić. Trzeba zamknąć ten rozdział. Na pewno pojawi się wiele opinii, ale nie możemy tracić sił na to, co już minęło. Skupiamy się na Portugalii. Przed nami pasjonujące wyzwanie, nie możemy tracić marzeń. Damy z siebie wszystko.

Szatnia: Gracze przekazali mi świetne wiadomości, są zjednoczoną grupą, która zna swój cel.

Mało do stracenia, dużo do wygrania: Wszyscy wiemy, że mamy przed sobą ogromną szansę. Na tym się skupiamy.

Zachowanie Realu: To nie jest pytanie dla mnie, mam dość pracy z przygotowaniem meczów. Memy z ofertami z Realu? Tak, widziałem je. Chcecie, żeby prezes RFEF dostał zawału?

Wiadomość dla kibiców: Chcę przekazać, że jesteśmy pewni siebie, spokojni. Będziemy pracować i próbować ze wszystkich sił.

Chciałbyś być "Zidane’em reprezentacji?": Oczywiście, biorę to w ciemno.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Zidanem reprezentacji? Ale szczury, Zidane to Francuz. Pytaniem bardziej na miejscu byłoby o to, czy chce być jak Pep.

@guardiola89: Porównanie do gościa który od 3 lat wygrywa lm jest dla ciebie obrazą? To gratuluję

« Powrót do wszystkich komentarzy