Oficjalnie: Fernando Hierro trenerem reprezentacji Hiszpanii podczas mistrzostw świata

Julia Cicha

13 czerwca 2018, 16:38

Marca

29 komentarzy

Królewska Hiszpańska Federacja Piłkarska ogłosiła, że na czas mundialu szkoleniowcem reprezentacji Hiszpanii zostanie Fernando Hierro. Dziś rano ze stanowiskiem pożegnał się Julen Lopetegui.

Na godzinę 17:30 zaplanowano konferencję prasową, w której udział wezmę trener oraz prezes RFEF. Następnie Hierro poprowadzi dzisiejszy trening oraz dokończy przygotowania drużyny do piątkowego meczu z Portugalią.  

Dzisiejsze wydarzenia skomentował dla Marki Xavi Hernández: − decyzja Lopeteguiego była niefortunna, nieoczekiwana i zbyt pospieszna. To była niespodzianka dla wszystkich, ale Rubiales dobrze zareagował. Wziął pod uwagę Federację, która zawsze musi być ponad poszczególnymi nazwiskami. Nie mnie oceniać działania Realu, ale jako piłkarz pochwalam zachowanie RFEF.

Były piłkarz Barcelony powiedział też kilka słów o nowym trenerze reprezentacji: − Hierro jest dobrze przygotowany do zajęcia tego stanowiska. Pomógł nam, gdy w 2010 roku przegraliśmy pierwsze spotkanie ze Szwajcarią. Obecny scenariusz nie jest dla nas najlepszy, ale mam nadzieję, że wydarzenia nie wpłyną na drużynę. Piłkarze mogą sobie z tym poradzić, życzę im sukcesów. Mimo tego wszystkiego Hiszpania wciąż jest dla mnie jednym z faworytów do wygrania mundialu.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wywalenie trenera na dwa dni przed najważniejszym turniejem na Ziemi jest obrazem czystej, impulsywnej głupoty, nieważne czy Lopetegui poszedłby trenować Real, Barcelonę, Odrę Wodzisław czy cokolwiek innego. Stawianie (bardzo szeroko rozumianego) interesu federacji nad interes drużyny może i powinno odbić się Hiszpanom czkawką. Że zachowanie Realu nie przystoi do wizerunku kulturalnego klubu, który stara się kreować to jedna sprawa, ale karanie piłkarzy kadry, kiedy niemal wszyscy bez wyjątku prosili o pozostanie Lopeteguiego- brak słów

Ale miałam dziś frajde. Wszyscy w piłkarskim świecie winią Real, za to, że możliwie pozbawił szans reprezentacje na sukces w najważniejszej imprezie, za bycie "classless" . 1,5h czytała sobie dzisiaj bardzo niepochlebne dla realu komentarze na guardianie, dailymailu i marce.

Ciekawe jak Madrycka będzie reprezentacja po mundialu?
Iniesta i Pique odejdą, doszedł Hierro na trenera.

Znowu Real ?! :P

Swoją drogą jest w tym pewna ironia - najbardziej hiszpański z hiszpańskich, szczycący się swoją hiszpańskością (wiem, wiem, prof. Miodek grozi mi w tym miejscu palcem), sabotuje drużynę narodową mając na uwadze wyłącznie partykularny interes.

Która to już oficjalka w tym roku?

No to Hiszpania na bank dojdzie do choćby półfinału. Dostaną zaraz na przywitanie od Portugalii tak jak od Holandii :D

Jak myślicie... Real zdąży go sprzątnąć przed piątkowym meczem? ;)

Po mundialu LE moze przejąć kadrę.

News z ost chwili: Trener Argentyny oskarżony o molestowanie kucharki! :D

Nie wiem czy Rubiales nie przesadził z tym zwolnieniem Julena. Skoro piłkarze chcieli jego pozostania to tak powinno to zostać.

Mogli zaproponować turniej. Lucho Enrique.

Jaś Fasola?