FC Barcelona rozpoczyna kampanię z okazji 50-lecia hasła "Més que un club"

Julia Cicha

13 czerwca 2018, 20:00

Sport

9 komentarzy

FC Barcelona świętuje 50. rocznicę powstania hasła Més que un club. Z tej okazji kataloński klub rozpoczął kampanię mającą wyjaśnić wyjątkowość Barçy na polu sportowym, społecznym oraz innowacyjnym.

Katalończycy pragną, by wszyscy lepiej poznali klubowe hasło wypowiedziane przez prezydenta Narcisa de Carrerasa w 1968 roku. W tym celu klub zorganizował kampanię, w której wyjaśnia, co tak właściwie znaczą słowa „więcej niż klub”. Barcelona pragnie być postrzegana jako światowy klub, obecny na strategicznych rynkach zagranicznych takich jak Chiny, Brazylia, Indonezja, Japonia, Turcja, Meksyk czy USA.

W ramach kampanii stworzono wideo opublikowane na oficjalnych kanałach FC Barcelony. Latem planuje się również modyfikację tekstu widniejącego na trybunach Camp Nou. Nowy napis będzie brzmiał: „What does més que un club mean?” [„Co oznacza més que un club?” – przyp. red.].

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dla mnie to hasło ma wiele znaczeń i dobrze, że ewoluuje. Przede wszystkim oznacza ono wspieranie Katalończyków. Moim zdaniem powinien być zupełny rozdział polityki od sportu, ale nie sportu od historii i tradycji. Barca wspiera Katalończyków, aby mogli swobodnie wyrazić opinie, które są różne. Ten klub nie jest tylko dla prawych, czy tylko dla lewych. On jest dla ludzi, jako ogółu. Każdy ma prawo do swoich poglądów, niezależnie jak głupie one by były, ale tym co to wszystko łączy jest demokracja i wolność słowa i wyboru. I to Barca wspiera cały czas. Jeśli ludzie zechcą Katalonii niepodległej, Barca to poprze, jeśli Katalonii hiszpańskiej, Barca poprze to. Jeśli zdania będą pidzielone, jak jest teraz i będzie prawdopodobnie zawsze, Barca uszanuje jednych i drugich, ale.nie da przyzwolenia na zakaz wyrażania swojego zdania. Więcej niż klub - Barca to strażnik wolności, symbol przywiązania do demokracji i samej Katalonii, odzwierciedlać ma to, co ważne, czyli zaangażowanie obywateli w społeczeństwo, pokazywać ma co jest naprawdę ważne, poprzez zachowania na boisku i poza nim. Mes que un Club to także wyjątkowa filozofia gry. Unikalny styl, unikalny model szkolenia, unikalny charakter sportowy. Zmieniają się szkoleniowcy, La Masia nie produkuje już Messich, Xavich, czy drugiego Iniesty. Ale tym co łączy wychowanków z klubem jest wiara, że ten klub da im szansę na pokazanie swoich umiejętności. Gdy okażą się wysokie, Barca potraktuje młodych lepiej, niż największe gwiazdy kupione za grube miliony. Będą znaczyli oni więcej dla klubu, a ten będzie czymś więcej. Będzie przepustką do gry, spełniania marzeń i kształtowania mocnych i oddanych charakterów. Więcej niż klub bo wartości, pasja, idee, styl, oddanie, szacunek i wsparcie. Komercjalizacja piłki narzuca wydawanie wielkich sum, ale nie można zapomnieć o samej ideii i haśle Mes Que un Club. Będzie ono ewoluowało, a każdy zobaczy w nim inne znaczenie i spory nie mają sensu. Każdy musi sam zadać sobie pytanie czym jest dla niego Barca i jakie wartości są według niego najistotniejsze

Matko, co za propaganda. Zero o prawdziwym znaczeniu (politycznym) tego hasła, a zamiast tego podciąganie pod nie fair play, stylu gry i sposobu prowadzenia szkółek. No ale takie już mamy czasy. Laporta, Rosell, Bartomeu, każdy z nich wycierał sobie twarz tym sloganem, którego prawdziwe znaczenie już dawno zostało zatarte i spłycone. Ta reklama tylko to potwierdza.

Ja cały czas promuję to hasło :)

Ale lektora to mogli wziąć przyjemniejszego :) Tak to całkiem spoko, widać że jak ognia unikali tematu polityki i skupili się na mniej kontrowersyjnych aspektach