Marc Cucurella ma szansę znaleźć dla siebie miejsce w kadrze Barcelony na nowy sezon

Dariusz Maruszczak

13 czerwca 2018, 14:00

Marca

25 komentarzy
  • Spadek Barcelony B sprawił, że Marc Cucurella nie może być pewny swojej przyszłości
  • Niewykluczone, że 19-latek będzie musiał opuścić kataloński klub, aby móc dalej się rozwijać
  • Szansą dla lewego obrońcy może być odejście z Blaugrany Lucasa Digne’a

Cucurella nie podjął jeszcze żadnej decyzji w kontekście swojej przynależności klubowej. Jest to spowodowane niepewnością w kwestii przyszłości Lucasa Digne’a. Według Marki Barcelona byłaby gotowa sprzedać Francuza w przypadku otrzymania korzystnej oferty. W ostatnich dniach wiele mówiło się o zainteresowaniu Digne’em ze strony Bayernu Monachium. Bawarczycy zamierzają sprzedać Juana Bernata i rozważają kupno obrońcy Barcelony jako jego następcy. Kataloński klub mógłby zarobić na sprzedaży lewego defensora około 16 milionów euro.

Gdyby Digne opuścił Barcelonę, w składzie zrobiłoby się miejsce dla Cucurelli, który mógłby zostać zmiennikiem Jordiego Alby. Wszystko zależy od Ernesto Valverde. Trener musiałby podjąć decyzję, czy postawić na wychowanka, czy poprosić o sprowadzenie innego bocznego obrońcy. Do tej pory Txingurri, wbrew oczekiwaniom, nie dał jednak zbyt wielu szans piłkarzom wyszkolonym w La Masii.

Jeżeli Digne odejdzie, a Valverde nie postawi na Cucurellę, lewy obrońca opuści Barcelonę, ponieważ musi grać na wyższym poziomie niż Segunda División B. Ofert nie powinno mu brakować. Kilka klubów z pięciu najsilniejszych europejskich lig wyrażało już zainteresowanie wychowankiem Blaugrany. Obecnie najbardziej zdeterminowane wydają się Borussia Mönchengladbach i Fiorentina. W tych drużynach Cucurella nie tylko trafiłby do pierwszego zespołu, ale również powinien mieć sporo szans na grę w trakcie całego sezonu.

W poprzednich rozgrywkach Cucurella rozegrał 37 meczów w Barcelonie B. Tylko czterech bocznych obrońców zdołało wystąpić w większej liczbie spotkań Segunda División A. 19-latek strzelił jednego gola i zaliczył cztery asysty.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To jest wiadomość dnia, a nie trener białych..

« Powrót do wszystkich komentarzy