Mundo Deportivo: Borussia Dortmund chce sprowadzić Yerry’ego Minę

Dariusz Maruszczak

13 czerwca 2018, 10:00

Mundo Deportivo

25 komentarzy
  • Jak donosi Mundo Deportivo, Borussia Dortmund jest zainteresowana sprowadzeniem Yerry’ego Miny
  • Piłkarz nie cieszy się pełnym zaufaniem Ernesto Valverde
  • Barcelona nie podjęła jeszcze decyzji co do przyszłości Kolumbijczyka

Zdaniem Mundo Deportivo Barça nie chce w tym momencie sprzedać ani wypożyczyć Yerry’ego Miny. W przypadku kolumbijskiego środkowego obrońcy w grę wchodzi jednak kilka czynników, które mogą wpłynąć na jego odejście z klubu. Po pierwsze, sztab szkoleniowy uważa, że 23-latek wciąż powinien uczyć się taktyki, aby móc występować w ważnych meczach w podstawowym składzie. Po drugie, Mina nie ma obywatelstwa żadnego z państw Unii Europejskiej. Zapełnienie limitu miejsc w kadrze dla piłkarzy spoza UE przez zawodnika, który jest głębokim rezerwowym, nie ma większego sensu, zwłaszcza jeśli do Barcelony ma w przyszłym sezonie trafić Brazylijczyk Arthur. Warto też pamiętać, że kilka klubów powinno być zainteresowanych sprowadzeniem Kolumbijczyka.

Mina jest wartościowym zawodnikiem na rynku transferowym dzięki znakomitym warunkom fizycznym, młodemu wiekowi i regularnym występom w reprezentacji Kolumbii. 23-latkiem jest zainteresowanych kilka silnych klubów, które zauważyły, że piłkarz nie ma pewnego miejsca w Barcelonie. Przedłużenie kontraktu Samuela Umtitiego i ewentualne sprowadzenie Clementa Lengleta zwiększają szansę, że Blaugrana zgodzi się na odejście Miny.

Jak dowiedziało się Mundo Deportivo, Kolumbijczykiem znów zainteresowana jest Borussia Dortmund, która kontaktowała się z obrońcą, aby namówić go do przejścia na Signal Iduna Park. Niemiecki klub starał się o Minę już w zimowym okienku transferowym, kiedy to Barcelona zdecydowała się ściągnąć piłkarza pół roku wcześniej, nawet kosztem zapłacenia dodatkowych kilku milionów euro do ceny uzgodnionej w przypadku letniego transferu.

Według tych informacji Borussia planowała wówczas wyprzedzić Barcelonę i oferowała nawet 25 milionów euro za Minę. Ówczesny klub Kolumbijczyka (Palmeiras) miał jednak związane ręce, ponieważ wcześniej doszedł do porozumienia z Barceloną, a sam piłkarz marzył o grze w barwach Blaugrany. 23-latek trafił ostatecznie do Barçy, z którą podpisał kontrakt do 2023 roku z klauzulą odejścia wynoszącą 100 milionów euro.

Teraz Borussia znów jest zainteresowana Miną po tym, jak Kolumbijczyk nie zyskał uznania w oczach Ernesto Valverde. Jednak nie tylko niemiecki klub interesuje się tym środkowym obrońcą. Również angielskie drużyny czekają na rozwój jego sytuacji w Barcelonie. Tymczasem Katalończycy zachowują spokój i czekają na mistrzostwa świata, podczas których Mina może pokazać się z dobrej strony. Zdaniem Mundo Deportivo, jeśli Barça zdecydowałaby się na sprzedaż Kolumbijczyka, niewykluczone, że zawarłaby w umowie opcję odkupienia piłkarza.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Trza sprowadzić de Ligta lub Lengleta, Yerry Mina out. Za słaby jest aby u nas grał. Myślę, że w BVB prędzej się rozwinie niż u nas. Bundesliga to obok Serie A najlepsza opcja dla takich młodzieniaszków :)

Dla nas ten zawodnik jest zbyt dryblasowaty. WIdac po nim problemy koordynacyjne i szybkosciowe. Nie wiem co nasz łowca talentów w nim widział.

100 mln to po pierwsze , pierwszeństwo wykupu to po 2 i można go opchnąć

Dortmund byłby dobrym miejscem na wypożyczenie - szansa na pierwszy skład i regularną grę na przyzwoitym poziomie, a za rok zobaczyć w jakim kierunku poszedł talent Yerry'ego by podjąć dalsze decyzje....

100mln i może iść. Mam nadzieję że zarząd postąpi tak samo jak BVB.

Napiszę trochę z żalem, ale czy tylko mnie sytuacja z ławką irytuje ? Powinni go wypożyczyć niech się ogrywa w europejskiej piłce. Jak będzie siedział na ławie to nigdy się nie dowiemy na co go stać i sprzedadzą go później za psie pieniądze i wyjdzie, że "za słaby dla Barcy". Przewaga w lidze moim zdaniem nie wykorzystana przez Valverde bo można było dać się wykazać m.in. takim graczom. Czego ten gość się bał poza Atletico ?

100 milionów albo do widzenia

Sprzedać go i zapewnić sobie opcję pierwokupu tego Moukoko

Jak dla mnie plota, mówiło się kiedyś o tym że BVB wyrzuciło Bartre, bo był po prostu za wolny, a teraz mają kupować Mine?

Jeśli Valverde nie chce na niego stawiać to sprzedać z opcją odkupu na najbliższe dwa lata.

Jeśli pójdzie na wypożyczenie do Borussi, to będzie to bardzo dobra decyzja. Ewentualnie wypożyczenie do Betisu też byłoby dobrym posunięciem

Niech dają tę 25 letnią perłę z papierami wypisanymi na 13 i jakiś pieniądz i można myśleć.

Dobry kierunek o ile Verma zostaje na rok