Następny mecz:  Valladolid  -  Barcelona     ·  Sobota, 25 sierpnia 22:15  ·  2. kolejka La Liga Canal + Sport 2   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Mundo Deportivo: Borussia Dortmund chce sprowadzić Yerry’ego Minę

 13 czerwca 2018, 10:00

 Dariusz Maruszczak

Źródło: Mundo Deportivo

 25 komentarzy

  • Jak donosi Mundo Deportivo, Borussia Dortmund jest zainteresowana sprowadzeniem Yerry’ego Miny
  • Piłkarz nie cieszy się pełnym zaufaniem Ernesto Valverde
  • Barcelona nie podjęła jeszcze decyzji co do przyszłości Kolumbijczyka

Zdaniem Mundo Deportivo Barça nie chce w tym momencie sprzedać ani wypożyczyć Yerry’ego Miny. W przypadku kolumbijskiego środkowego obrońcy w grę wchodzi jednak kilka czynników, które mogą wpłynąć na jego odejście z klubu. Po pierwsze, sztab szkoleniowy uważa, że 23-latek wciąż powinien uczyć się taktyki, aby móc występować w ważnych meczach w podstawowym składzie. Po drugie, Mina nie ma obywatelstwa żadnego z państw Unii Europejskiej. Zapełnienie limitu miejsc w kadrze dla piłkarzy spoza UE przez zawodnika, który jest głębokim rezerwowym, nie ma większego sensu, zwłaszcza jeśli do Barcelony ma w przyszłym sezonie trafić Brazylijczyk Arthur. Warto też pamiętać, że kilka klubów powinno być zainteresowanych sprowadzeniem Kolumbijczyka.

Mina jest wartościowym zawodnikiem na rynku transferowym dzięki znakomitym warunkom fizycznym, młodemu wiekowi i regularnym występom w reprezentacji Kolumbii. 23-latkiem jest zainteresowanych kilka silnych klubów, które zauważyły, że piłkarz nie ma pewnego miejsca w Barcelonie. Przedłużenie kontraktu Samuela Umtitiego i ewentualne sprowadzenie Clementa Lengleta zwiększają szansę, że Blaugrana zgodzi się na odejście Miny.

Jak dowiedziało się Mundo Deportivo, Kolumbijczykiem znów zainteresowana jest Borussia Dortmund, która kontaktowała się z obrońcą, aby namówić go do przejścia na Signal Iduna Park. Niemiecki klub starał się o Minę już w zimowym okienku transferowym, kiedy to Barcelona zdecydowała się ściągnąć piłkarza pół roku wcześniej, nawet kosztem zapłacenia dodatkowych kilku milionów euro do ceny uzgodnionej w przypadku letniego transferu.

Według tych informacji Borussia planowała wówczas wyprzedzić Barcelonę i oferowała nawet 25 milionów euro za Minę. Ówczesny klub Kolumbijczyka (Palmeiras) miał jednak związane ręce, ponieważ wcześniej doszedł do porozumienia z Barceloną, a sam piłkarz marzył o grze w barwach Blaugrany. 23-latek trafił ostatecznie do Barçy, z którą podpisał kontrakt do 2023 roku z klauzulą odejścia wynoszącą 100 milionów euro.

Teraz Borussia znów jest zainteresowana Miną po tym, jak Kolumbijczyk nie zyskał uznania w oczach Ernesto Valverde. Jednak nie tylko niemiecki klub interesuje się tym środkowym obrońcą. Również angielskie drużyny czekają na rozwój jego sytuacji w Barcelonie. Tymczasem Katalończycy zachowują spokój i czekają na mistrzostwa świata, podczas których Mina może pokazać się z dobrej strony. Zdaniem Mundo Deportivo, jeśli Barça zdecydowałaby się na sprzedaż Kolumbijczyka, niewykluczone, że zawarłaby w umowie opcję odkupienia piłkarza.

Udostępnij:

Komentarze (25)

Gorące tematy