Leo Messi dla La Nación: Z mojego pierwszego mundialu wyjeżdżałem bardzo smutny

Dariusz Maruszczak

13 czerwca 2018, 09:00

La Nación

3 komentarze

Leo Messiego napisał serię artykułów dla argentyńskiego dziennika La Nación. Dziś przedstawiamy drugi z nich. Gwiazdor Barcelony opowiedział w nim o swoich przeżyciach związanych z początkiem gry w reprezentacji Albicelestes i udziałem w pierwszym mundialu.

Od dzieciństwa marzyłem o grze w reprezentacji. Byłem przekonany, że chcę zostać piłkarzem, ale nigdy nie wyobrażałem sobie, że tak szybko będę częścią tak wielkiego klubu jak Barcelona, a tym bardziej, że w wieku 18 lat spełnię marzenie o debiucie w pierwszej reprezentacji. Przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata do lat 20 w Holandii zamieniłem parę słów z selekcjonerem José Pekermanem. Chciał mnie poznać i przekazać mi swój spokój.

Kiedy zakończyły się młodzieżowe mistrzostwa świata, selekcjoner pierwszej reprezentacji powiedział mi, że istnieje możliwość, że zostanę powołany na mecz towarzyski z Węgrami w Budapeszcie. Być może z tego względu, kiedy to się potwierdziło, nie byłem zaskoczony. Szczęście było jednak ogromne. Wyrzucenie z boiska [Messi otrzymał czerwoną kartkę już po 40 sekundach od wejścia na murawę – przyp. red.] sprawiło, że mój debiut stał się jednak gorzki. Kiedy schodziłem do szatni, zrobiło mi się naprawdę bardzo źle, ponieważ to nie było sprawiedliwe. Nie chciałem uderzyć rywala, który mnie łapał. Chciałem tylko, żeby mnie puścił, abym mógł kontynuować grę.

Z mundialu w Niemczech wyjeżdżałem z wielkim smutkiem. Argentyna była tak przygotowana, że nie zasługiwała na taki koniec w rzutach karnych. Skończyło się to dla nas w najgorszy sposób. Moje doświadczenia były jednak pozytywne. Dla kolegów i ludzi, których poznałem, mam tylko słowa podziękowania.

Pierwszy artykuł Messiego dla La Nación możecie przeczytać tutaj.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
konto usunięte

"Z mundialu w Niemczech wyjeżdżałem z wielkim smutkiem." Dobrze ze powiedział z wielkim smutkiem,a nie że był smutny,bo pewien Portugalczyk zaskarżyłby go o plagiat słów i w dodatku uczuć :)

Jak widać wiele się czasy nie zmieniły, lekkie uderzenie w ferworze walki jest wykorzystywane przez "poszkodowanego" do granic, by "faulujący" dostał czerwo. Jak ja tego nie lubię.