Sport: Barcelona może zaproponować za Thiago 50 milionów euro i dołożyć do transakcji Digne’a

Dariusz Maruszczak

7 czerwca 2018, 12:00

Sport

170 komentarzy
  • Powrót Thiago Alcântary do Barcelony jest coraz bardziej realny
  • Po tym, jak Bayern umieścił 27-latka na liście piłkarzy do sprzedania, Barça rozważa złożenie oferty, aby wzmocnić drugą linię zespołu po odejściu Iniesty
  • Według Sportu propozycja rzędu 50 milionów euro oraz włączenie do transakcji Lucasa Digne'a mogłyby spełnić oczekiwania Bawarczyków

Zdaniem katalońskiego dziennika Ernesto Valverde byłby zachwycony, gdyby mógł liczyć na piłkarza o poziomie Thiago. Reprezentant Hiszpanii uosabia styl i ducha La Masii, którego coraz mniej w zespole Barcelony. Powrót Thiago do Blaugrany po odejściu Andrésa Iniesty zapewniłby drużynie więcej spokoju w środku pola. Takiej gwarancji nie daje Arthur, który wciąż pozostaje zagadką. Transfer Thiago pozytywnie wpłynąłby również na atmosferę w szatni. Jak donosi Sport, niektórzy ważni zawodnicy Barcelony mieli wręcz prosić prezydenta Josepa Marię Bartomeu o sprowadzenie 27-latka.

Problemem mogą być oczekiwania finansowe Bayernu, ale według Sportu i ta przeszkoda prawdopodobnie będzie miała mniejsze znaczenie niż wydawało się na początku. Bawarczycy pod wodzą nowego trenera Nico Kovača będą dążyć do przebudowy składu, a niemieckie media donoszą, że Thiago nie znajduje się na liście niezbędnych piłkarzy. Wobec tego mistrzowie Niemiec mogą być skłonni do negocjacji.

Transfer byłby więc na rękę wszystkim stronom, a Bayern nie powinien mieć astronomicznych roszczeń. Zdaniem Sportu Niemcy zastanawiali się początkowo nad zażądaniem 70 milionów euro, ale zdają sobie sprawę, że muszą obniżyć oczekiwania, a nawet byliby skłonni, aby Barcelona dołączyła jednego ze swoich piłkarzy do całej operacji.

Bayern potrzebuje lewego obrońcy, który zostałby zmiennikiem Davida Alaby. Do tej pory tę rolę odgrywał Juan Bernat, ale i on ma opuścić klub w letnim okienku transferowym. Z kolei inny boczny obrońca Rafinha udowodnił (m.in. w spotkaniu z Realem), że nie nadaje się do gry na tej pozycji. Idealnym kandydatem do roli zmiennika Alaby byłby Lucas Digne. Francuz jest jeszcze stosunkowo młody (24 lata), ale nie może liczyć na częste występy w Barcelonie z powodu znakomitej dyspozycji Jordiego Alby. Digne’em interesuje się też Juventus. Cena Francuza może oscylować w granicach 15-20 milionów euro.

W związku z tym Barcelona mogłaby zapłacić Bayernowi za Thiago 50 milionów euro i do transferu dodać Digne’a. Według Sportu niewykluczone jest, że i tę kwotę można będzie obniżyć do około 40 milionów. Nie byłaby to wygórowana cena za pomocnika o umiejętnościach Thiago. 27-latek mógłby w zespole Blaugrany liczyć na istotniejszą rolę niż wtedy, gdy był w cieniu takich piłkarzy jak Xavi, Iniesta czy Cesc Fàbregas. Natomiast zmiennikiem Jordiego Alby mógłby zostać Marc Cucurella, który w przeciwnym wypadku musiałby opuścić klub, aby dalej rozwijać się po spadku Barcelony B do Segunda División B.

Fot. Marc Puig i Pérez / CC BY-NC-ND 2.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

wprowadzac kogos ze szkolki a nie Thiago na co on potrzebny
« Powrót do wszystkich komentarzy