Prezes RFEF: Jesteśmy blisko rozgrywania jednego meczu w Pucharze Króla od sezonu 2019/20

Julia Cicha

1 czerwca 2018, 15:00

AS

11 komentarzy
  • Luis Rubiales spotkał się z Javierem Tebasem
  • Panowie doszli do porozumienia w kwestii rozgrywania jednego meczu w Pucharze Króla
  • Prezes RFEF prowadzi również rozmowy na temat dat Superpucharu Hiszpanii

Prezes RFEF Luis Rubiales spotkał się dziś z prezesem LaLigi Javierem Tebasem, a następnie udzielił wypowiedzi dla mediów, odnosząc się do ustaleń wynikłych z rozmowy. Tebas odmówił udzielenia wspólnego wywiadu.

Zmiany w Pucharze Króla: Jesteśmy bliżej rozgrywania jednego spotkania zamiast dwumeczu, bliżej niż myślałem. Mowa o sezonie 2019/20, bo na kolejną kampanię sprzedano już prawa telewizyjne.

Terminarz Superpucharu Hiszpanii: Mamy odmienne opinie na ten temat i będziemy kontynuować rozmowy. Kontaktowałem się z Sevillą i Barçą, by spotkać się i omówić sprawę. Federacja musi zaakceptować terminarz, trzeba też wziąć pod uwagę opinię Stowarzyszenia Hiszpańskich Piłkarzy. Muszę powiedzieć jednak, że widać chęć dialogu.

Oszustwa: W przeszłości zajmowała się tym LaLiga, teraz chcemy robić to wspólnie, zarówno wewnętrznie, jak i w kwestii kontaktów z mediami. Zrobiliśmy to, co musieliśmy. Otrzymaliśmy zawiadomienie od UEFA, przekazaliśmy je Komitetowi ds. Rozgrywek, który wszczął dochodzenie. Teraz wszystko zależy od prokuratury i sądu. Dopóki nie udowodni się czegoś innego, zakładamy niewinność oskarżonej strony.

Porozumienie z Tebasem: Jesteśmy gotowi do współpracy, choć nasze filozofie są różne. LaLiga postrzega piłkę jako przemysł, a my chcielibyśmy zwrócić większą uwagę np. na piłkę kobiecą. Zaproponowałem utworzenie zespołów, które rozwiną ten temat, a Tebas przystał na to. Z kolei on prosił o ostrzejszą kontrolę finansową małych klubów, tutaj też się zgadzam.

Różnice: Dla Tebasa piłka nożna to biznes, a my idziemy nieco dalej. Martwią nas godziny spotkań, zmiany w Pucharze Króla, które wpływają na emocje i na jakość rozgrywek. Przede wszystkim chcemy poprawić nasz futbol, a to robi się od podstaw, podczas gdy finanse znajdują się na samej górze. Należy bardziej równomiernie dzielić pieniądze. Tebas uważa, że obecna piłka otrzymuje dużo pieniędzy, według mnie – mało.

Zidane: Z ligi odchodzi świetny, odważny trener.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

przy 1 meczu wyniki będą bardziej losowe, ale czy to źle. Puchar dla Sevilli, Valenci, Atletico będzie fajną odmianą.

@AxelF: Ja tam wolę puchar dla Barcelony, ale kto co lubi...

@AxelF: :) jak się nie da LM to chociaż Puchar z Króla :D:D:D

@vcm86: widzisz, jak brakuje PK do trypletu, też pewnie boli :)

@Karakanis: Pewnie że wolę, ale nawet jeśli mielibyśmy zdobywać PK raz na 2 lata, a nie 5 lat z rzędu, to nie byłby wielki ból, a dla samej ligi, będzie ciekawiej. Więcej drużyn z op 6-7 przewinie się w finale PK, superpucharze Hiszpanii, więcej zawodników tych klubów, dopisze sobie puchar do gabloty.
Nawet ze względu na podział kasy będzie lepiej, bo jakaś spora część kasy od La Liga jest dzielona z puli "historyczne osiągnięcia" na podstawie ostatnich paru lat. Taki PK dla Barcy nie jest wielkim zyskiem przy prawie mld budżetu, ale dla Sevilli, a jeszcze bardziej Celty już pewnie te 5 mln to nie w kij dmuchał. A jeszcze sama kasa za PK.
« Powrót do wszystkich komentarzy