Prezes RFEF: Jesteśmy blisko rozgrywania jednego meczu w Pucharze Króla od sezonu 2019/20

Julia Cicha

1 czerwca 2018, 15:00

AS

11 komentarzy
  • Luis Rubiales spotkał się z Javierem Tebasem
  • Panowie doszli do porozumienia w kwestii rozgrywania jednego meczu w Pucharze Króla
  • Prezes RFEF prowadzi również rozmowy na temat dat Superpucharu Hiszpanii

Prezes RFEF Luis Rubiales spotkał się dziś z prezesem LaLigi Javierem Tebasem, a następnie udzielił wypowiedzi dla mediów, odnosząc się do ustaleń wynikłych z rozmowy. Tebas odmówił udzielenia wspólnego wywiadu.

Zmiany w Pucharze Króla: Jesteśmy bliżej rozgrywania jednego spotkania zamiast dwumeczu, bliżej niż myślałem. Mowa o sezonie 2019/20, bo na kolejną kampanię sprzedano już prawa telewizyjne.

Terminarz Superpucharu Hiszpanii: Mamy odmienne opinie na ten temat i będziemy kontynuować rozmowy. Kontaktowałem się z Sevillą i Barçą, by spotkać się i omówić sprawę. Federacja musi zaakceptować terminarz, trzeba też wziąć pod uwagę opinię Stowarzyszenia Hiszpańskich Piłkarzy. Muszę powiedzieć jednak, że widać chęć dialogu.

Oszustwa: W przeszłości zajmowała się tym LaLiga, teraz chcemy robić to wspólnie, zarówno wewnętrznie, jak i w kwestii kontaktów z mediami. Zrobiliśmy to, co musieliśmy. Otrzymaliśmy zawiadomienie od UEFA, przekazaliśmy je Komitetowi ds. Rozgrywek, który wszczął dochodzenie. Teraz wszystko zależy od prokuratury i sądu. Dopóki nie udowodni się czegoś innego, zakładamy niewinność oskarżonej strony.

Porozumienie z Tebasem: Jesteśmy gotowi do współpracy, choć nasze filozofie są różne. LaLiga postrzega piłkę jako przemysł, a my chcielibyśmy zwrócić większą uwagę np. na piłkę kobiecą. Zaproponowałem utworzenie zespołów, które rozwiną ten temat, a Tebas przystał na to. Z kolei on prosił o ostrzejszą kontrolę finansową małych klubów, tutaj też się zgadzam.

Różnice: Dla Tebasa piłka nożna to biznes, a my idziemy nieco dalej. Martwią nas godziny spotkań, zmiany w Pucharze Króla, które wpływają na emocje i na jakość rozgrywek. Przede wszystkim chcemy poprawić nasz futbol, a to robi się od podstaw, podczas gdy finanse znajdują się na samej górze. Należy bardziej równomiernie dzielić pieniądze. Tebas uważa, że obecna piłka otrzymuje dużo pieniędzy, według mnie – mało.

Zidane: Z ligi odchodzi świetny, odważny trener.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To byłoby świetne, rozgrywanie dwóch meczy w PK jest bezsensowne, zwłaszcza gdy np. w pierwszym meczu wygrywasz pięcioma-sześcioma bramkami.

@culedawid: No niezupełnie. Barca grała by wtedy prawie wszystkie mecze na wyjeździe bo była by wyżej rozstawiona. W tym sezonie pierwszy mecz z Espanolem przegraliśmy...

@culedawid: Wtedy drugi mecz jest super okazja dla zmiennikow czy chlopakow z Barcy B . A tak zeby nie stracic szansy na puchar ciagle bedzie pierwsza 11 orana.

@culedawid: Albo przegrywasz 3-4, a w rewanżu awansujesz :>
« Powrót do wszystkich komentarzy