Następny mecz:  Valladolid  -  Barcelona     ·  Sobota, 25 sierpnia 22:15  ·  2. kolejka La Liga Canal + Sport 2   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Znamy skład pierwszego koszyka przed losowaniem fazy grupowej Ligi Mistrzów 2018/19

27 maja 2018, 15:00

Źródło: Sport

15 komentarzy

• W pierwszym koszyku podczas losowania fazy grupowej Ligi Mistrzów 2018/19 znajdą się FC Barcelona, Real Madryt, Atlético, Bayern, Manchester City, PSG, Juventus i Lokomotiw Moskwa
  • Dzięki zwycięstwom Realu i Atlético w tegorocznych edycjach europejskich pucharów w przyszłym sezonie w gronie najwyżej rozstawionych drużyn znajdzie się aż trzech reprezentantów LaLigi
  • Znamy już 26 z 32 uczestników następnej edycji Ligi Mistrzów

Po zwycięstwie Realu Madryt nad Liverpoolem w finale Ligi Mistrzów poznaliśmy pełny skład pierwszego koszyka przed losowaniem fazy grupowej następnej edycji tych rozgrywek. Do zwycięzców sześciu nalepszych lig europejskich dołączą zdobywcy Champions League i Ligi Europy. Dzięki temu w gronie zespołów najbardziej uprzywilejowanych w losowaniu znajdzie się aż trzech reprezentantów LaLigi: FC Barcelona, Real Madryt i Atlético.

Wczorajszy finał Ligi Mistrzów był również starciem o miejsce w pierwszym koszyku w przyszłorocznej edycji, ponieważ ani Real, ani Liverpool nie zdobyli mistrzostwa kraju. W Premier League The Reds zajęli czwarte miejsce, a tytuł wywalczył Manchester City. Real w tym sezonie LaLigi musiał uznać wyższość Barcelony i swojego lokalnego rywala Atlético.

Skład pierwszego koszyka przed losowaniem fazy grupowej Ligi Mistrzów 2018/19 prezentuje się następująco:

• Zdobywca Ligi Mistrzów: Real Madryt
  • Zdobywca Ligi Europy: Atlético Madryt
  • Hiszpania: FC Barcelona
  • Niemcy: Bayern Monachium
  • Anglia: Manchester City
  • Włochy: Juventus
  • Francja: Paris Saint-Germain
  • Rosja: Lokomotiw Moskwa

Ogółem znamy już 26 z 32 uczestników przyszłoroczej edycji rozgrywek. Pozostałe sześć drużyn wywalczy awans poprzez eliminacje. Zespoły zostaną przydzielone do drugiego, trzeciego i czwartego koszyka na podstawie rankingu UEFA. Losowanie fazy grupowej odbędzie się 30 sierpnia w Monako.