Następny mecz:  Valladolid  -  Barcelona     ·  Sobota, 25 sierpnia 22:15  ·  2. kolejka La Liga Canal + Sport 2   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Tournée FC Barcelony po Stanach Zjednoczonych szansą dla młodych wychowanków La Masíi

 27 maja 2018, 12:30

 Grzegorz Zioło

Źródło: AS

 17 komentarzy

  • Ernesto Valverde wciąż przebywa w Barcelonie i organizuje przygotowania do nowego sezonu
  • Trener Blaugrany obserwuje między innymi młodych wychowanków La Masíi, których zamierza zabrać na lipcowe tournée po Stanach Zjednoczonych
  • Szansę na wyjazd mają tacy zawodnicy jak Riqui Puig, Juan Miranda czy Alejandro Orellana

Choć wakacje dla zawodników i członków sztabu szkoleniowego FC Barcelony trwają już niemal tydzień, Ernesto Valverde przez ostatnie kilka dni regularnie pojawiał się w ośrodku treningowym Ciutat Esportiva. Trener Blaugrany nie wyjechał na razie ze stolicy Katalonii, ponieważ jego dzieci nie zakończyły jeszcze roku szkolnego. Żeby nie tracić czasu, Valverde zajmuje się przygotowaniami do przyszłego sezonu i odbywa spotkania z osobami odpowiedzialnymi za różne obszary funkcjonowania klubu.

Valverde skupia uwagę m.in. na rozwoju talentów z La Masíi. W swoim pierwszym sezonie pracy na Camp Nou Txingurri bardzo rzadko korzystał z młodych wychowanków akademii Barcelony. Szanse na występ otrzymali Carles Aleña i Oriol Busquets, który obecnie leczy kontuzję kolana. Teraz Valverde zamierza odważniej postawić na młodzież i obserwuje zawodników, z którymi wiąże największe nadzieje. Podczas letniego tournée Barcelony po Stanach Zjednoczonych zabraknie wielu piłkarzy pierwszego zespołu, którzy wezmą udział w mistrzostwach świata, dlatego w kadrze na mecze towarzyskie znajdzie się miejsce dla zawodników Barçy B i drużyn młodzieżowych.

Duże szanse na wyjazd ma Riqui Puig, który niedawno ogłosił, że zostaje w Barcelonie, choć był bliski odejścia do Premier League. Wkrótce nowy kontrakt ma podpisać również napastnik Abel Ruiz. Oprócz tych dwóch zawodników powołanie mogą otrzymać także lewy obrońca Juan Miranda, prawy defensor Mateu Morey, stoperzy Óscar Mingueza i Chumi oraz pomocnicy Alejandro Orellana i Alex Collado. W przyszłym sezonie młodzi zawodnicy mają też otrzymywać więcej szans na treningi z pierwszym zespołem. Ernesto Valverde chciałby, żeby po kilku latach posuchy La Masía znów zaczęła dostarczać Barcelonie wychowanków do pierwszego składu.

Rozwój talentów z La Masíi uważnie śledzą także wysłannicy zagranicznych klubów, dlatego Valverde zdaje sobie sprawę, że wychowankowie muszą czuć się doceniani w Barcelonie, żeby nie ulec pokusie transferu. Decyzją trenera w przyszłym sezonie do kadry pierwszego zespołu dołączy Carles Aleña. Inni wychowankowie będą mieli okazję przekonać do siebie trenera już podczas presezonu w Stanach Zjednoczonych.

Udostępnij:

Komentarze (17)

Gorące tematy