Yair Mina: Yerry nie myśli o zmianie klubu

Ela Rudnicka

27 maja 2018, 09:03

Marca

16 komentarzy

Yair Mina udzielił wywiadu dla Marki. Jak podkreśla wujek Yerry'ego Miny, obrońca Barcelony nie myśli o zmianie klubu, ponieważ gra na Camp Nou jest dla niego spełnieniem marzeń. Mówi też o nadziejach młodego zawodnika związanych z mistrzostwami świata oraz cechach charakteru, które pozwalają wierzyć w jego sukces.

Co możesz powiedzieć o ostatnich miesiącach Yerry’ego w Barcelonie?

Podczas ostatnich czterech miesięcy nie grał zbyt wiele, ale mimo wszystko cały czas liczył na to, że będzie częścią wspaniałej drużyny, jaką jest Barça. Niestety, jak zauważyło wiele mediów, oczekiwań tych nie udało mu się spełnić. Yerry zdawał sobie sprawę, że nie ma szans na pierwszy skład, bo klub ma ok. 25 świetnie grających zawodników, na poziomie światowym. Musi być cierpliwy, z pewnością jego czas jeszcze nadejdzie.

Yerry planuje zostać w Barcelonie, a może chce szukać nowego klubu, żeby móc częściej występować na boisku?

Trzy lata temu rozpoczęliśmy walkę o to, żeby znaleźć się w najlepszej drużynie świata, a dziś możemy powiedzieć, że nam się to udało. Myślenie o zmianie klubu byłoby obecnie utopią.

A jak Yerry czuje się przed mistrzostwami świata?

Mimo że w Barcelonie nie miał zbyt wielu okazji do gry, pracował tam z najlepszymi. Przebywał z ludźmi, którzy codziennie go motywowali i wspierali. Bycie częścią reprezentacji to dla niego nowość, ale z pewnością nie będzie miał trudności z odnalezieniem się w grupie. Mamy nadzieję, że odniesie sukces. Mocno w to wierzymy.

Które z cech Yerry’ego pozwalają wierzyć w jego częstszą grę w Barcelonie w przyszłości?

Wiara we własne umiejętności, autokrytyka, świadomość tego, że ma doskonałe warunki i może dać z siebie wszystko. On już jest w drużynie, teraz musi tylko zapracować na to, żeby w niej pozostać. Na pewno jeśli tylko będzie ciężko pracował, trener to doceni i da mu szansę. Barça to wspaniała drużyna, ma najlepszych zawodników i z pewnością jego chwila nadejdzie. Jak mówiłem na początku, najważniejsze są wiara w siebie i autokrytyka.

Co powiesz na temat pozytywnej osobowości Yerry’ego i jego relacji z kolegami?

To kwestia kulturowa. Yerry ma niesamowity dar, zawsze, bez względu na klimat, jest bardzo pozytywnie nastawiony. Co ważne, bardzo dobrze odnajduje się w grupie. Myślę, że udałoby się go pozbawić wszystkiego z wyjątkiem entuzjazmu i radości.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Po pierwsze, Marlon zrobił lepsze wrażenie, po drugie, nie ma paszportu UE a to miejsce potrzebne nam np dla Artura.
Transfer pomyłka.

Każdy z nas powinien wiedzieć jak się kończą wypożyczenia w naszym klubie.
Mina musi się przystosować do piłki jaką gra Barca. W innym klubie się tego nie nauczy...

Wypożyczenie byłoby najlepszą opcją, a już najlepiej do innego hiszpańskiego klubu

Mina to taki Czygryński o innym kolorze skóry :D. W Barcelonie potrzeba przede wszystkim zwrotnego środkowego obrońcy. Najlepiej byłoby sprzedać w pakiecie z Andre Gomesem.

Powinien odejść na wypożyczenie do innego klubu. Chyba Barca to jednak za wysokie progi dla niego. Jest za wolny i mało zwrotny i to wystarczy.

Wydaje mi się, że wypożyczenie do jakiegoś hiszpańskiego klubu w celu zbierania minut a co za nimi idzie doświadczenia na arenie europejskiej to w przypadku Yerrego mus.

Robi dobrą minę do Złej GRY

nie widzę go dalej w Barcelonie mina że go kupili

Myślałem, żo on tak o sobie mówi :D

Jak słyszę Mina to mam przed oczyma te wywrotke w miejscu ... jak koza na lodzie.

Może to zbyt optymistyczne ale mam nadzieję, że w następnym sezonie ogarnie się i pokaże na co go stać.

No powinien zmienić klub jak u nas nie będzie grał .