Francisco García Pimienta: Zawodnicy Barçy B wiedzą, o co grają

Julia Cicha

26 maja 2018, 20:00

Mundo Deportivo

1 komentarz

Barça B pojechała dziś do Albacete, gdzie jutro rozegra kolejny mecz w walce o utrzymanie w Segunda División A. Francisco García Pimienta przeanalizował jutrzejsze spotkanie w wypowiedzi dla mediów.

− Dwa ostatnie wygrane spotkania były bardzo dobre zarówno pod względem gry, jak i efektywności pod bramką rywali. Chłopcy zdają sobie sprawę, o co grają, są bardzo zmotywowani. Na stadionie rodem z Primera División na pewno zastaniemy świetną atmosferę, to dodatkowo zmotywuje piłkarzy. Jeśli zdobędziemy trzy punkty, będziemy mogli wrócić na Miniestadi i spróbować dokończyć pracę – powiedział trener.

Albacete również walczy o utrzymanie i nie może pozwolić sobie na potknięcie. − Nasi rywale też grają o dużą stawkę, ale po ostatnich dwóch kolejkach zasłużyliśmy na zachowanie szans na utrzymanie aż do końca.

García Pimienta będzie mógł już liczyć na Carlesa Aleñę i Iñigo Ruiza, którzy pauzowali w ostatnim meczu z powodu sankcji. Poza kontuzjowanymi Abelem Ruizem, Oriolem Busquetsem i José Arnaizem powołania na spotkanie z Albacete nie otrzymali też Varo, Martínez, Hongla, Samu Araujo i McGuane.

Fot. LessterKal / CC BY-SA 4.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pimienta za rok powinien przyjść do pierwszej drużyny za Valverde. Szkoda, że Barca B spada do trzeciej ligi, ale akurat Francisca nie można za to obwiniać. To jest świetny człowiek, sercem oddany klubowi i umiący myśleć. Czekam na niego na boiskach Primera Division.