Arthur na liście rezerwowej reprezentacji Brazylii na mistrzostwa świata w Rosji

Dariusz Maruszczak

26 maja 2018, 11:30

Sport

10 komentarzy

Pomocnik Grêmio Arthur, którego Barcelona może wykupić w przyszłym sezonie, znalazł się na liście rezerwowej reprezentacji Brazylii na mistrzostwa świata w Rosji.

21-latek jest w końcowej fazie rehabilitacji po kontuzji, a do mundialu powinien być już w pełni zdrowia. Arthur cieszy się zaufaniem selekcjonera Tite, który powołał go w październiku na ostatnie dwa mecze eliminacji do mistrzostw świata. To jednak nie wystarczyło, aby znaleźć się w 23-osobowej kadrze na turniej w Rosji. Pomocnik Grêmio załapał się jedynie na listę rezerwową wraz z 11 innymi piłkarzami.

Wśród możliwych zastępców zawodników powołanych na mundial jest trzech graczy Grêmio. Oprócz Arthura w tym gronie znaleźli się jego partner ze środka pola Maicon, a także napastnik Luan, który był już na liście możliwych wzmocnień Barcelony w 2016 roku po tym, jak wygrał igrzyska olimpijskie wraz z Neymarem i Rafinhą. Co ciekawe Tite nie zdecydował się na dopisanie na listę rezerwową Viniciusa Juniora, który trafi do Realu Madryt. Selekcjoner postawił na innego utalentowanego piłkarza Flamengo Lucasa Paqueta.

Lista rezerwowa reprezentacji Brazylii na mundial w Rosji: Neto (Valencia), Rafinha (Bayern), Alex Sandro (Juventus), Dede (Cruzeiro), Rodrigo Caio (São Paulo), Arthur (Grêmio), Maicon (Grêmio), Rodriguinho (Corinthians), Giuliano (Fenerbahçe), Lucas Paqueta (Flamengo), Luan (Grêmio), Dudu (Palmeiras).

Fot. Agencia de noticias ANDES / CC BY-SA 2.0

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

My musimy kupować w ciągu czerwca lipca zawodników a nie myśleć o Brazyliiczyku który kiedyś przyjdzie do nas skoro nie jedzie na Mistrzostwa to jest średni i tylko ciężka praca może kiedyś być wielki jak Casemiro Paulinho czy Motta

David Luiz i Lucas Moura nawet nie na rezerwowej?

Rafinha Alcantara nie zmieścił się nawet na liście rezerwowych .... dziwne po tak udanym sezonie