Marc-André ter Stegen dołączył do kolegów na zgrupowaniu reprezentacji Niemiec

Julia Cicha

25 maja 2018, 21:00

Mundo Deportivo

20 komentarzy

Marc-André ter Stegen trenuje już z reprezentacją Niemiec, do której dołączył na zgrupowaniu w Alpach Południowych. Podopieczni Joachima Loewa przygotowują się do mistrzostw świata, na których spróbują obronić wywalczony przed czterema laty tytuł.

Reprezentacja Niemiec rozpoczęła zgrupowanie w czwartek. Wtedy też Loew potwierdził, że Manuel Neuer jest na dobrej drodze do uzyskania odpowiedniej formy na mundial. Od czasu kontuzji bramkarza we wrześniu zeszłego roku to ter Stegen był pierwszym golkiperem zespołu.

Niemcy będą pracować we włoskich Alpach do 5 czerwca. Dzień wcześniej trener poda ostateczną listę 23 piłkarzy, którzy pojadą do Rosji. 2 czerwca reprezentacja Niemiec zagra towarzysko z Austrią w Klagenfurcie, a 8 czerwca zmierzy się z Arabią Saudyjską w Leverkusen. Z kolei na mistrzostwach świata drużyna ter Stegena wystąpi w grupie F razem ze Szwecją, Koreą Południową i Meksykiem.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Oby odpadli już w grupie :)
konto usunięte

Dla mnie bez znaczenia kto w bramce bo do Niemiec nic nie mam, nawet szacunku.

Nie wiem czy mnie pamięć nie myli, ale czy Neuer nie jest kapitanem reprezentacji? Bo raczej rzadko się zdarza, by kapitan reprezentacji był rezerwowym (chyba).

Ale jeśli Neuer będzie pierwszym bramkarzem i przydarzy mu się błąd.... Loew będzie albo brnął dalej, by zupełnie zawodnika nie spalić, albo utopi go pod presją.

Mam nadzieję że Mats zagra i że dla Loewa bedzie to tak samo oczywiste jak dla nas. A jeśli będzie inaczej to mam nadzieję że Niemcom się nie powiedzie na Mundialu. Poza Matsem nie mam powodu by ich wspierać choć trochę.
KmN

Super pozytywny NASZ chlopak! Osobiscie go uwielbiam i przepraszam ze swego czasu wolalem T.Courtoisa jak gral w Atletico

To będzie komiczne jeśli Ter Stegen po tak dobrym sezonie straci miejsce w podstawowym składzie na rzecz powracającego po długiej kontuzji Neuera, który nie wiadomo czy jest formie.

powiem tak: albo Löw będzie miał wielkie jaja i posadzi na ławkę Neuera na rzecz Marca albo Löw będzie miał wielkie jaja i postawi na sprawdzone nazwisko a nie na formę zawodnika:)

no ale myślę, że byłoby bardzo niefair gdyby to Neuer grał w pierwszym meczu przynajmniej

Mam tylko nadzieję, że to Marc będzie pierwszym bramkarzem na mundialu.