Busquets: Odejście Andrésa to wielka strata dla klubu, kibiców i kolegów z drużyny

Grzegorz Zioło

21 maja 2018, 08:59

Mundo Deportivo/Sport

1 komentarz

Sergio Busquets, podobnie jak pozostali zawodnicy Barcelony, nie krył emocji związanych z pożegnaniem Andrésa Iniesty po meczu z Realem Sociedad i życzył kapitanowi Blaugrany wiele radości na nowym etapie kariery.

– Wiele razem przeżyliśmy i nie chodzi tylko o trofea, które wygraliśmy, ale też o stronę personalną. Z jednej strony czuję dumę i wielkie uznanie dla Andrésa, ale z drugiej to wielka szkoda, ponieważ wiemy, że kończy swój etap w klubie i po tylu latach grania z nim nie będziemy już mieli ku temu okazji. Mam nadzieję, że będzie mógł cieszyć się grą nieco dłużej w reprezentacji, ale dla klubu, dla kibiców, dla kolegów z zespołu jego odejście to wielka strata – stwierdził Busquets, który nie chce myśleć o tym, jak będzie wyglądała jego dalsza kariera bez Iniesty.

– Oczywiście, że bohaterem tego wieczoru jest Andrés, a nam łzy cisną się do oczu. Trzeba cieszyć się chwilami spędzonymi z nim, ponieważ to już ostatnie takie momenty. Mam nadzieję, że będzie czuł się jak najlepiej i będzie czerpał radość ze wszystkiego – powiedział pomocnik Barçy.

Busquets opisał też moment, w którym Iniesta opuścił boisko. – Została już tylko jedna zmiana, wiedzieliśmy, że zejdzie Andrés. To były jego ostatnie kroki na Camp Nou, na którym dokonał tak wiele. Teraz to już koniec – zakończył wychowanek Barçy.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Takie pytanie: Na grafikach prezentujących trofea, które zdobył u nas Andres są trzy Puchary Króla. Tymczasem za jego czasów Barca zdobyła ich dwa razy tyle. O co to chodzi?