Następny mecz:  Valladolid  -  Barcelona     ·  Sobota, 25 sierpnia 22:15  ·  2. kolejka La Liga Canal + Sport 2   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Iniesta: Podjąłem już decyzję w sprawie mojej przyszłości, ogłoszę ją w najbliższych dniach

 21 maja 2018, 10:00

 Dariusz Maruszczak

Źródło: Mundo Deportivo

 16 komentarzy

Andrés Iniesta w jednej z licznych wypowiedzi po spotkaniu z Realem Sociedad oświadczył, że w najbliższym czasie ogłosi, do którego klubu trafi latem.

– Podjąłem już decyzję i w najbliższych dniach ogłoszę, gdzie będę grał. Zrobię to w poniedziałek, wtorek lub środę. Nie mam wątpliwości, ponieważ taka decyzja musi być bardzo jasna. Z każdym dniem bliżej końca było jednak coraz trudniej. Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy okazali mi miłość – powiedział Iniesta.

Kapitan Barcelony stwierdził, że po jego odejściu „Barça dalej będzie rozwijać się jako klub”, i przypomniał, że „w zespole wciąż są tak utalentowani piłkarze jak Denis Suárez czy André Gomes, bardzo uzdolnieni, aby móc grać w tej drużynie”.

Iniesta przyznał, że ostatni mecz na Camp Nou był dla niego wyjątkowy. – Odczuwałem wiele emocji, uczuć i wspomnień. Naprawdę trudno przeżywało się ostatnie minuty na tym boisku, zwłaszcza ze względu na sympatię kibiców. Zabieram ze sobą nieskończoną miłość, taką jak hasło, które widzieliśmy na stadionie. Miłość kibiców do mnie i moja do kibiców i klubu jest wspaniała.

Po zakończeniu uroczystości Iniesta nieoczekiwanie wrócił na stadion, aby rozdać koszulki kibicom, którzy pozostali na trybunach. – Poprosiłem o kilka koszulek, aby wyrazić wdzięczność i odwzajemnić sympatię, którą mi okazali. Szkoda, że nie mogłem rozdać koszulek 85 tysiącom kibiców, którzy przybyli na Camp Nou.

Wkrótce 34-latek skupi się na swoim ostatnim wielkim turnieju. – Postaramy się wygrać mundial. To będzie pasjonujące i trudne wyzwanie. Zobaczymy, dokąd zajdziemy.

Fot. Marc Puig i Pérez / CC BY-NC-ND 2.0

Udostępnij:

Komentarze (16)

Gorące tematy