Strzelenie dwóch goli celem minimum Barcelony w spotkaniu z Realem Sociedad

Łukasz Lewtak

20 maja 2018, 14:30

AS

18 komentarzy

Oprócz pożegnania Andrésa Iniesty dodatkowym smaczkiem podczas dzisiejszego meczu Barcelony z Realem Sociedad będzie możliwość zdobycia przez Barçę gola numer 6000 w historii jej występów w Primera División i numer 100 w obecnym sezonie ligowym.

Po zdobyciu czterech bramek w ostatnim spotkaniu przeciwko Levante Barcelona ma już na koncie 5998 goli w historii swoich występów w LaLidze. Brakuje jej więc zaledwie dwóch trafień do granicy 6000 bramek w Primera División. Taką liczbę goli przekroczył jedynie Real Madryt. Królewscy osiągnęli to w tym sezonie. W lidze angielskiej więcej niż 6000 bramek mają na koncie Manchester United, Aston Villa, Liverpool, Arsenal i Everton.

Leo Messi może stanąć dziś przed wyjątkową szansą. Argentyńczyk strzelił bowiem gola numer 5000 dla Barcelony w LaLidze w konfrontacji z Racingiem Santander w lutym 2009 roku. Dziś będzie miał okazję na zdobycie kolejnej jubileuszowej bramki dla Blaugrany. Zgodnie z zapowiedziami Ernesto Valverde Messi najprawdopodobniej rozpocznie mecz na ławce rezerwowych, jednak może pojawić się na murawie w drugiej połowie.

Co ciekawe Barcelonie brakuje również dwóch goli do osiągnięcia granicy stu bramek zdobytych w obecnym sezonie Primera División. Barça zalicza przynajmniej sto trafień w LaLidze od sześciu lat i z całą pewnością będzie chciała przedłużyć tę serię. W ubiegłym sezonie pobiła swój rekord, strzelając aż 116 goli. Nie wystarczyło to jednak do zdobycia tytułu mistrza Hiszpanii.

Fot. Tomás Quifes Correa / CC BY-NC 2.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Spokojnie.. Mecz u Siebie wygracie i bez Messiego (jeśli rzeczywiście nie będzie grał) poza tym,nawet jeśli nie wygracie,to i tak wygraliście La Liga w bardzo dobrym stylu. :)

Jak dla mnie piękny scenariusz:

Gol 5999 Messi
Gol 6000 Iniesta (może być z karnego)
Gol 6001 Messi

Super byłoby gdyby to Iniesta strzelił tego gola nr 6000.

To pewnie będzie 1-0 :D