Mundo Deportivo: Dembélé nie zamierza odchodzić z Barcelony w letnim okienku transferowym

Grzegorz Zioło

17 maja 2018, 16:15

Mundo Deportivo

50 komentarzy
  • Według Mundo Deportivo Ousmane Dembélé nie zamierza odchodzić z Barcelony w letnim okienku transferowym
  • Francuz zmagał się przez dużą część sezonu z problemami zdrowotnymi, które utrudniły jego adaptację w drużynie Blaugrany
  • Jeśli na Camp Nou trafi Antoine Griezmann, konkurencja wśród zawodników ofensywnych stanie się jeszcze większa

Jak twierdzi Mundo Deportivo, Ousmane Dembélé nie bierze pod uwagę możliwości odejścia na wypożyczenie ani tym bardziej transferu definitywnego z Barcelony w najbliższym okienku transferowym. Zawodnik i jego agenci nie otrzymali jeszcze od klubu żadnej informacji na temat planów Blaugrany wobec Francuza, jednak w ostatnim czasie pojawiły się informacje, że Barça rozmawiała z różnymi zespołami na temat wypożyczenia Dembélé.

Doniesienia zostały zdementowane przez osoby związane z klubem ze stolicy Katalonii. Robert Fernández wciąż wysoko ceni umiejętności Dembélé, którego obserwował już wtedy, kiedy był on zawodnikiem Stade Rennais. Francuz trafił jednak wówczas do Borussii Dortmund i dopiero z tego klubu latem 2018 roku przeniósł się do Barcelony za 105 milionów euro.

Wśród działaczy i sztabu szkoleniowego Barçy zdania na temat przyszłości Dembélé są podzielone. Wkrótce zawodnik weźmie udział w mistrzostwach świata z reprezentacją Francji i występ na tym turnieju może okazać się bardzo ważnym punktem w jego karierze. W obecnym sezonie Dembouz długo zmagał się z problemami zdrowotnymi, jednak koniec sezonu w jego wykonaniu był obiecujący.

Umiejętności piłkarskie młodego Francuza niewątpliwie są wysokie, jednak jego największym problemem w nowym klubie jest brak regularności, spowodowany kontuzjami oraz koniecznością adaptacji do stylu gry drużyny. Podczas rekonwalescencji Ousmane'a Dembélé media donosiły także o mało sportowym trybie życia prowadzonym przez napastnika. Jego sytuacja może stać się trudniejsza po planowanym transferze na Camp Nou Antoine'a Griezmanna, który jeszcze bardziej zwiększy konkurencję wśród zawodników ofensywnych.

Według Mundo Deportivo jedynym zespołem, który mógłby być zainteresowany wypożyczeniem Dembélé, jest Liverpool, pod warunkiem, że drużynę z Anfield Road opuści Mohamed Salah. Problem z wypożyczeniem zawodnika tkwi w tym, że mało który klub byłby w stanie zgodzić się na takie rozwiązanie, nie mając możliwości wykupu. Transfer definitywny również nie wchodzi w grę, ponieważ Barcelona musiałaby liczyć się ze znaczną stratą finansową. Wszystko wskazuje więc na to, że w przyszłym sezonie Ousmane'a Dembélé czeka trudna walka o miejsce w pierwszym składzie naszpikowanej gwiazdami FC Barcelony.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

On powinien mieć miejsce w pierwszym składzie.
W przeciwieństwie do np. Suareza.

@InniSzataniCzynni: Naprawdę, aż tak boli dupa po meczu z Levante?

@InniSzataniCzynni: Suarez jeszcze może dużo dobrego zrobić dla zespołu, ale powoli powinni rozglądać się za nową klasyczną 9. Młodszy nie będzie.

@InniSzataniCzynni: A co takiego niesamowitego zrobił Dembouz, że uważasz, że powinien grać w podstawowym?
« Powrót do wszystkich komentarzy