Następny mecz:  Valladolid  -  Barcelona     ·  Sobota, 25 sierpnia 22:15  ·  2. kolejka La Liga Canal + Sport 2   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Mundo Deportivo: Barcelona doszła do porozumienia z Lengletem

 16 maja 2018, 09:15

 Dariusz Maruszczak

Źródło: Mundo Deportivo

 70 komentarzy

  • Jak donosi Mundo Deportivo, Clement Lenglet wyraził zgodę na związanie się z Barceloną pięcioletnim kontraktem
  • Francuz chce przejść do Blaugrany niezależnie od tego, czy Samuel Umtiti podpisze nowy kontrakt z klubem
  • Według katalońskiego dziennika klauzula odejścia 22-latka wynosi 35 milionów euro

Lenglet stanął przed życiową szansą i mimo że jest całkowicie wdzięczny Sevilli, postanowił zrobić duży krok do przodu w swojej karierze. Mundo Deportivo informuje, że agent Francuza spotkał się z przedstawicielami Barcelony i zatwierdził warunki kontraktu zaproponowane przez kataloński klub. Praca Pepa Segury i Roberta Fernándeza, którzy byli w ostatnich dniach w Sewilli, miała być decydująca. Kataloński dziennik przypomina, że gdy obaj wyjeżdżają w to samo miejsce, oznacza to, że operacja transferowa jest w zaawansowanym stadium.

Według doniesień Mundo Deportivo Lenglet, za pośrednictwem swojego agenta, zgodził się na podpisanie kontraktu z Barceloną przed najbliższym sezonem. Jeszcze kilka miesięcy temu Francuz był jedynie alternatywą na wypadek odejścia Samuela Umtitiego, który wciąż nie przedłużył umowy z klubem. Jednocześnie Lenglet był zainteresowany transferem do Blaugrany tylko w przypadku odejścia swojego rodaka, ponieważ zależało mu na regularnych występach.

Jednakże podejście klubu i piłkarza zmieniło się. Teraz Barcelona chce Lengleta niezależnie od decyzji Umtitiego. Segura i Fernández cenią jakość i młody wiek obrońcy Sevilli oraz uważają, że cena za jego usługi nie jest wygórowana i stanowi prawdziwą okazję rynkową. Zwłaszcza że Thomas Vermaelen ma już swoje lata (33) i wciąż nękają go kontuzje.

Lenglet również zmienił zdanie. Początkowo obawiał się, że będzie zmiennikiem, a potrzebuje regularnych występów, aby móc się rozwijać. Teraz po rozmowach z kolegami i swoim agentem zgodził się na walkę z innymi środkowymi obrońcami Barcelony o miejsce w podstawowym składzie, nawet w przypadku pozostania Umtitiego w katalońskim klubie.

Wszystko wskazuje na to, że transfer Lengleta dojdzie do skutku po zakończeniu sezonu. W Sevilli już zaczynają przyzwyczajać się do tej myśli. Tymczasem Mundo Deportivo informuje, że klauzula odejścia w kontrakcie Lengleta wynosi nie 30, tylko 35 milionów euro. Według katalońskiego dziennika nie będzie to jednak dla Barcelony żadną przeszkodą. Barça nie chce też powtórzyć błędu z Samuelem Umtitim i zamierza ustalić odpowiednio wysoką klauzulę odejścia w umowie piłkarza. Spekuluje się, że może to być kwota w granicach 400-500 milionów euro.

Fot. Эдгар Брещанов / CC BY-SA 3.0

Udostępnij:

Komentarze (70)

Gorące tematy