Mundo Deportivo: Barcelona doszła do porozumienia z Lengletem

Dariusz Maruszczak

16 maja 2018, 09:15

Mundo Deportivo

70 komentarzy
  • Jak donosi Mundo Deportivo, Clement Lenglet wyraził zgodę na związanie się z Barceloną pięcioletnim kontraktem
  • Francuz chce przejść do Blaugrany niezależnie od tego, czy Samuel Umtiti podpisze nowy kontrakt z klubem
  • Według katalońskiego dziennika klauzula odejścia 22-latka wynosi 35 milionów euro

Lenglet stanął przed życiową szansą i mimo że jest całkowicie wdzięczny Sevilli, postanowił zrobić duży krok do przodu w swojej karierze. Mundo Deportivo informuje, że agent Francuza spotkał się z przedstawicielami Barcelony i zatwierdził warunki kontraktu zaproponowane przez kataloński klub. Praca Pepa Segury i Roberta Fernándeza, którzy byli w ostatnich dniach w Sewilli, miała być decydująca. Kataloński dziennik przypomina, że gdy obaj wyjeżdżają w to samo miejsce, oznacza to, że operacja transferowa jest w zaawansowanym stadium.

Według doniesień Mundo Deportivo Lenglet, za pośrednictwem swojego agenta, zgodził się na podpisanie kontraktu z Barceloną przed najbliższym sezonem. Jeszcze kilka miesięcy temu Francuz był jedynie alternatywą na wypadek odejścia Samuela Umtitiego, który wciąż nie przedłużył umowy z klubem. Jednocześnie Lenglet był zainteresowany transferem do Blaugrany tylko w przypadku odejścia swojego rodaka, ponieważ zależało mu na regularnych występach.

Jednakże podejście klubu i piłkarza zmieniło się. Teraz Barcelona chce Lengleta niezależnie od decyzji Umtitiego. Segura i Fernández cenią jakość i młody wiek obrońcy Sevilli oraz uważają, że cena za jego usługi nie jest wygórowana i stanowi prawdziwą okazję rynkową. Zwłaszcza że Thomas Vermaelen ma już swoje lata (33) i wciąż nękają go kontuzje.

Lenglet również zmienił zdanie. Początkowo obawiał się, że będzie zmiennikiem, a potrzebuje regularnych występów, aby móc się rozwijać. Teraz po rozmowach z kolegami i swoim agentem zgodził się na walkę z innymi środkowymi obrońcami Barcelony o miejsce w podstawowym składzie, nawet w przypadku pozostania Umtitiego w katalońskim klubie.

Wszystko wskazuje na to, że transfer Lengleta dojdzie do skutku po zakończeniu sezonu. W Sevilli już zaczynają przyzwyczajać się do tej myśli. Tymczasem Mundo Deportivo informuje, że klauzula odejścia w kontrakcie Lengleta wynosi nie 30, tylko 35 milionów euro. Według katalońskiego dziennika nie będzie to jednak dla Barcelony żadną przeszkodą. Barça nie chce też powtórzyć błędu z Samuelem Umtitim i zamierza ustalić odpowiednio wysoką klauzulę odejścia w umowie piłkarza. Spekuluje się, że może to być kwota w granicach 400-500 milionów euro.

Fot. Эдгар Брещанов / CC BY-SA 3.0

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie wiem czy taki scenariusz jest możliwy ale wydaje mi się że Barca powinna
kupić Langleta, a w sprawie De Ligta jakoś się dogadać na wypożyczenie go gdzieś do LaLiga z przymusową opcją wykupu za rok.

@RosjaninBut: W teorii pewnie jest to możliwe. Barcelona zaklepuje sobie transfer podpisując umowę, że za rok np. muszą zapłacić określone pieniądze, a on przez rok jest wypożyczony. Sęk w tym, że chyba De Ligt nie zgodziłby się na transfer do Barcelony w momencie, s którym będzie tam Pique, Umtiti i Lenglet. Jest młody, zgłaszają się po niego najlepsze kluby świata, a on potrzebuje gry. Tu startowałby pewnie z pozycji czwartego obrońcy. Odejście Vermaelena za rok to za mało, pewnie musiałby usłyszeć, że Umtiti albo Pique odchodzi, co nie jest niemożliwe, ale raczej mało prawdopodobne, a on rok nie poczeka, jeśli teraz dostanie świetną ofertę od np. Manchesteru City, United czy Bayernu. Dlatego wydaje się, że jeśli Barcelona chce kupić obu, musiałaby sprzedać Umtitiego.

@Johnnie_Walker: No tak, na czwartego pewnie chłopak nie reflektuje.
« Powrót do wszystkich komentarzy