Mundo Deportivo: Barcelona doszła do porozumienia z Lengletem

Dariusz Maruszczak

16 maja 2018, 09:15

Mundo Deportivo

70 komentarzy
  • Jak donosi Mundo Deportivo, Clement Lenglet wyraził zgodę na związanie się z Barceloną pięcioletnim kontraktem
  • Francuz chce przejść do Blaugrany niezależnie od tego, czy Samuel Umtiti podpisze nowy kontrakt z klubem
  • Według katalońskiego dziennika klauzula odejścia 22-latka wynosi 35 milionów euro

Lenglet stanął przed życiową szansą i mimo że jest całkowicie wdzięczny Sevilli, postanowił zrobić duży krok do przodu w swojej karierze. Mundo Deportivo informuje, że agent Francuza spotkał się z przedstawicielami Barcelony i zatwierdził warunki kontraktu zaproponowane przez kataloński klub. Praca Pepa Segury i Roberta Fernándeza, którzy byli w ostatnich dniach w Sewilli, miała być decydująca. Kataloński dziennik przypomina, że gdy obaj wyjeżdżają w to samo miejsce, oznacza to, że operacja transferowa jest w zaawansowanym stadium.

Według doniesień Mundo Deportivo Lenglet, za pośrednictwem swojego agenta, zgodził się na podpisanie kontraktu z Barceloną przed najbliższym sezonem. Jeszcze kilka miesięcy temu Francuz był jedynie alternatywą na wypadek odejścia Samuela Umtitiego, który wciąż nie przedłużył umowy z klubem. Jednocześnie Lenglet był zainteresowany transferem do Blaugrany tylko w przypadku odejścia swojego rodaka, ponieważ zależało mu na regularnych występach.

Jednakże podejście klubu i piłkarza zmieniło się. Teraz Barcelona chce Lengleta niezależnie od decyzji Umtitiego. Segura i Fernández cenią jakość i młody wiek obrońcy Sevilli oraz uważają, że cena za jego usługi nie jest wygórowana i stanowi prawdziwą okazję rynkową. Zwłaszcza że Thomas Vermaelen ma już swoje lata (33) i wciąż nękają go kontuzje.

Lenglet również zmienił zdanie. Początkowo obawiał się, że będzie zmiennikiem, a potrzebuje regularnych występów, aby móc się rozwijać. Teraz po rozmowach z kolegami i swoim agentem zgodził się na walkę z innymi środkowymi obrońcami Barcelony o miejsce w podstawowym składzie, nawet w przypadku pozostania Umtitiego w katalońskim klubie.

Wszystko wskazuje na to, że transfer Lengleta dojdzie do skutku po zakończeniu sezonu. W Sevilli już zaczynają przyzwyczajać się do tej myśli. Tymczasem Mundo Deportivo informuje, że klauzula odejścia w kontrakcie Lengleta wynosi nie 30, tylko 35 milionów euro. Według katalońskiego dziennika nie będzie to jednak dla Barcelony żadną przeszkodą. Barça nie chce też powtórzyć błędu z Samuelem Umtitim i zamierza ustalić odpowiednio wysoką klauzulę odejścia w umowie piłkarza. Spekuluje się, że może to być kwota w granicach 400-500 milionów euro.

Fot. Эдгар Брещанов / CC BY-SA 3.0

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

No i super. Na pewno będzie lepszy niż przereklamowany i dwa razy droższy de Ligt.

@Mathew86: De Ligt w innej jest lidze.. i tak De Ligta też pozyskamy :P o to się nie martw.

@monsterrize: Jeśli Barca ściągnie Lengleta, to nie byłbym pewny pozyskania De lIgta. Młody będzie chciał gry, a przychodząc tutaj będzie 4-5 obrońcą.

@RonaldoR9: no to nam go kluby Angielskie zawiną a na koniec będziemy za niego płacić 100 mil +. Jest to ogromny talent, jak go teraz nie kupimy to w przyszłości przepłacimy za transfer w sumie jak zawsze.

@monsterrize: Wszyscy zakładają, że on na pewno będzie genialnym obrońcą i my musimy go kupić. Już nie przesadzajmy, chłopak ma 19 lat i gra w Ajaxie. Oczywiście ma duży potencjał, ale już nie przesadzajmy żeby za tak młodego obrońcę ze słabej ligi płacić jakieś 60mln. Gdyby to była cena w okolicach 30mln to ok, ale 60mln to na pewno nie jest okazja.
« Powrót do wszystkich komentarzy